Ci…sza, artyści pracują!

2016.06.14.1W Sadownem trwa jeszcze Plener Malarski Artystów Plastyków. Wkrótce poznamy jego efekty.

W tym roku Plener Malarski w Sadownem odbywa się w dniach 6 – 18 czerwca. Jest to już XVI Plener, ale jubileuszowy, gdyż podsumowuje wszystkie poprzednie. Jego uczestnicy, jak każdego roku, są zakwaterowani w pokojach gościnnych dawnego internatu Liceum Ogólnokształacącego w Sadownem i tam często tworzą lub stawiają ostatnie kreski, kropki… na swoich pracach. Możemy ich też spotkać pracujących w terenie, a nawet na posesjach, które im udostępnili do pracy nasi mieszkańcy, często już zaprzyjaźnieni z artystami systematycznie uczestniczącymi w sadowieńskim Plenerze.

Mówiąc o Plenerze Malarskim trudno nie wspomnieć o jego głównych organizatorach, bez których być może nie dochodziłoby do artystycznych spotkań w Sadownem, a także ich wieloletniej kontynuacji. Najbardziej zasłużonymi, nie wspominamy o wielu osobach wspomagających artystów każdego dnia Pleneru, są: były Dyrektor LO Sadowne p. Edward Herman, Wójt Gminy Sadowne p. Waldemar Cyran, obecny Dyrektor ZSP Sadowne p. Sławomir Ryszawa i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem p. Ewa Piórkowska.

Ale najważniejszymi są przecież sami uczestnicy Pleneru. W tegorocznym XVI Jubileuszowym Plenerze Malarskim Artystów Plastyków w Sadownem biorą udział pp.: Regina Balinow, Barbara Brzostek, Gabriela Czarnecka, Wanda Falencik – Masznicz, Mariola Falkowska, Romana Freudenreich – Ślubowska, Małgorzata Wiktoria Gajewska – Margasińska, Elżbieta Kaniecka – Siegoczyńska, Manuella Kornecka, Bożena Krężelewska, Adam Kunikowski, Mirosław Miroński, Magda Maria Niewiadomska, Danuta Rasińska, Lidia Snitko – Pleszko i Krystyna Sommer.

Artyści jeszcze pracują, ale już teraz zapraszamy Państwa na uroczysty wernisaż, który odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadownem 16 czerwca 2016 r. o godz. 18.00.

Serdecznie zapraszamy, wkrótce też szerzej o uczestnikach XVI Pleneru, a na razie: ci…sza, artyści pracują!

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst: Sławek Chyliński

Foto: GOK Sadowne