Wystawa prac XVI Pleneru

2016.06.16.1216 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadownem odbył się wernisaż wystawy, która podsumowuje XVI Plener Malarski Artystów Plastyków.

W tym roku Plener Malarski w Sadownem odbywa się w dniach 6 – 18 czerwca. Jego organizatorami są: Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem i Urząd Gminy w Sadownem, a głównym koordynatorem – p. Edward Herman.

W tegorocznym XVI Plenerze Malarskim Artystów Plastyków w Sadownem biorą udział pp.: Regina Balinow, Barbara Brzostek, Gabriela Czarnecka, Wanda Falencik – Masznicz, Mariola Falkowska, Romana Freudenreich – Ślubowska, Małgorzata Wiktoria Gajewska – Margasińska, Elżbieta Kaniecka – Siegoczyńska, Manuella Kornecka, Bożena Krężelewska, Adam Kunikowski, Mirosław Miroński, Magda Maria Niewiadomska, Danuta Rasińska, Lidia Snitko – Pleszko i Krystyna Sommer.

Na uroczystym wernisażu, w którym uczestniczyli artyści, organizatorzy Pleneru i mieszkańcy Sadownego, mieliśmy okazję obejrzeć prace – efekty tego Pleneru, jak też poprzednich, gdyż w tym roku postarano się o podsumowanie kilkunastu twórczych pobytów artystów w naszej miejscowości.

Wystawę poplenerową można jeszcze oglądać w dniu 17 czerwca. Serdecznie zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński