W Złotkach udało się!

2016.07.17.1117 lipca Złotki świętowały – oddano do użytku tak długo oczekiwany plac zabaw dla dzieci.

Radę Sołecką Wsi Złotki i Panią Sołtys Małgorzatę Lipkę – Bartosik można stawiać wszystkim za wzór. Jak to mówią, a w tym przypadku jest to uzasadnione, liczy się pomysł, a następnie konsekwentne jego realizowanie i oczywiście – upór w działaniach. Pomysł był, na wiejski plac zabaw dla dzieci, ale, jak to zawsze bywa w takich sytuacjach, brak jest funduszy.

Po co są więc programy, konkursy…? Właśnie służą pomocą przy realizacji tak świetnych pomysłów. W artykule „Postępy w budowie…” opisano pracę Rady, Pani Sołtys i wszystkich mieszkańców Złotek na rzecz utworzenia u siebie placu zabaw. Fundusze z konkursu „Inicjatywy oddolne”, własne wkłady, nieodpłatne użyczenie działki gminnej i… dużo, dużo pracy mieszkańców. Tak to się robi.

I udało się. 17 lipca podczas uroczystego Pikniku Rodzinnego w Złotkach otwarto plac zabaw dla dzieci. Oczywiście musiała go otworzyć Pani Sołtys i… dzieci, który od teraz będzie służył. Jest piękny i kolorowo przyozdobiony przez dzieci i nie tylko, bo przecież i dorośli chętnie będą tu przebywać.

Plac poświęcono, a na uroczystość przybyło, co niespotykane, aż trzech księży z miejscowej Parafii w Prostyni. Padający deszcz nie wystraszył nikogo, a zabawa dopiero zaczęła się rozkręcać. Mieszkańcy stanęli na wysokości zadania i przygotowali pokaźnych rozmiarów, jak na te warunki, Piknik Rodzinny z licznymi atrakcjami i przekąskami oraz ciepłym jadłem własnej produkcji. Zaproszenia do tak gościnnej wsi nie odmówili też goście, wśród których można było zobaczyć Wójta Gminy Sadowne p. Waldemara Cyrana z małżonką i p. Dyrektor GOK Ewę Piórkowską, a zawsze uczynni strażacy z OSP Sokółka nie omieszkali przybyć całym zastępem, który nie pomieścił się w ich wozie bojowym.

Zabawa przednia i dobrze, że tak podsumowuje się takie inicjatywy. Wzorujmy się na Złotkach, bo warto.

Impreza może pójdzie z czasem w zapomnienie, ale plac zabaw pozostanie i będzie służył dzieciom latami. I o to chodzi… Dla dzieci oraz mieszkańców i podniesienia komfortu ich życia codziennego warto się czasami poświęcić!!! Pamiętajmy o tym.

Jeszcze raz… BRAWO ZŁOTKI!

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński