Bombki, choinki, aniołki… w Złotkach

2016-12-11-21Ale też inne atrakcje czekały na uczestników Kiermaszu Świątecznego w Złotkach.

Na długo przed nadchodzącymi świętami warto zastanowić się nad prezentami dla najbliższych, pomysłowym przystrojeniem choinki czy też samodzielnym wykonaniu domowych wypieków. O realizacji takich pomysłów naocznie mogli przekonać się uczestnicy Kiermaszu Świątecznego, który odbył się w Złotkach w niedzielę 11 grudnia.

Od południa świetlica wiejska „pękała w szwach” od ciekawskich i nabywców świątecznych „delicji”, które oferowali miejscowi wytwórcy. Zainteresowani mieli możliwość nabycia za symboliczną kwotę ręcznie wykonane bombki choinkowe, miniaturowe choineczki, wyhaftowane aniołki… ale też ramki do zdjęć, wyroby z drewna i stroiki.

Kolejna już edycja Kiermaszu Świątecznego w Złotkach mogła dojść do skutku dzięki pomysłowości mieszkańców, a w szczególności Pani Sołtys Małgorzaty Lipki – Bartosik, Stowarzyszenia i Rady Sołeckiej. Pomysł ten spodobał się co ewidentnie wskazuje liczba uczestników, którzy jak sami podkreślają: chętnie wychodzą z domu by spotkać się ze znajomymi i wspólnie planować święta.

Dodam tylko, że kiermaszowe spotkanie przewidywało również nie tylko oglądanie, ale też smakowanie przygotowanych na tę okazję np. wyrobów cukierniczych czy wędliniarskich. A było co popróbować i naprawdę… smakowało. Zadbano również o inne atrakcje w postaci loterii, jak też element kulturowy, którym w tym okresie są tradycyjne, polskie kolędy. Mieszkańcy mogli usłyszeć je w wykonaniu miejscowego chórku, którym pokierowali małżonkowie – Ewa i Wojciech Jakubikowie.

Brawo Złotki!. Możemy uczyć się od Was pomysłowości i organizacji imprez!

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński