Ania w Biegu Wedla najlepsza

Popularny „Skaryszak” 18 lutego wypełnił się biegaczami. W biegu na 9 km wśród pań najlepsza okazała się wicemistrzyni polski w maratonie Anna Szyszka, która na mecie zameldowała się z czasem 34:15.

Drugim miejscem ponownie musiała zadowolić się Justyna Śliwiak (37:03). Natomiast trzecia była Natalia Sadowska ( 38:31).

To mój pierwszy start w Biegu Wedla. Już widzę, że będzie dużo czekolady. Bardzo mnie to cieszy. Muszę przyznać, że jestem łasuchem (śmiech). Ostatni raz startowałam w zawodach w Biegu Chomiczówki (drugie miejsce na 15 km -red). Chciałam więc sprawdzić swoją dyspozycję. Był to dla mnie dobry trening. Biegłam bardziej na samopoczucie i nie patrzyłam na czas. Liczyłam, że warunki będą lepsze, bo było trochę ślisko. Biegłam w zwykłych startówkach – mówiła po biegu Anna Szyszka.

12. Bieg Wedla na dystansie 9 km zaliczany był do Ligi Festiwalu Biegów w klasyfikacji „Najlepszy biegacz 5-10-15”. Finał rywalizacji odbędzie się Krynicy Zdroju podczas 8. PKO Festiwalu Biegowego. Impreza odbędzie się w dniach od 8 do 10 września 2017.

Foto: Anna Szyszka

Źródło: www.festiwalbiegowy.pl