Spotkanie z Małżonką Prezydenta RP

We wtorek, 4 kwietnia b.r. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgrowie odwiedziła Małżonka  Prezydenta RP  Agata Kornhauser – Duda. Nasi mieszkańcy też uczestniczyli w tym spotkaniu.

Część oficjalną prowadziła Pani Agnieszka Wiśniewska wicedyrektor  Ośrodka… Agata Kornhauser –Duda podziękowała za zaproszenie do Ośrodka,  przypomniała jak ważną rolę w pogłębianiu świadomości społecznej na temat autyzmu pełnią nauczyciele. Następnie uczniowie i wychowankowie Ośrodka  poruszeni wizytą Pierwszej Damy zasypali ją gradem pytań.  Z rozmowy z Panią Prezydentową można było dowiedzieć się m.in., jaki był jej ulubiony szkolny przedmiot, któremu sportowcowi kibicuje, jakie są jej ukochane kwiaty.

Punktem kulminacyjnym spotkania było zaprezentowanie przez terapeutów metod pracy stosowanych w placówce. Agata Kornhauser- Duda uczestniczyła w zajęciach z terapii ręki, biofeedbacku, terapii taktylnej, sensomotoryki, sensoplastyki, dogoterapii, poznała metodę koszykową w pracy z dziećmi z zaburzeniami ze spectrum autyzmu i chromoterapię. Małżonka Prezydenta RP odwiedziła też przedszkole, gdzie rozmawiała i bawiła się z dziećmi.

Na zakończenie wizyty Pierwsza Dama spotkała się z przedstawicielami władz samorządowych i oświatowych, reprezentantami rodziców, nauczycieli i pracowników SOSW w Węgrowie.

Więcej na stronie Starostwa Powiatowego w Węgrowie>>>

Tekst i foto: SOSW w Węgrowie

Źródło: www.powiatwegrowski.pl