Turniej – Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

Powiatowe eliminacje ogólnopolskiego turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym zakończone.

Powiat węgrowski reprezentować będzie młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Baonu „Nadbużańskiego” Armii Krajowej w Łochowie  i Gimnazjum Gminy Liw.

Jak co roku turniej zorganizowany został przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty przy współudziale Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie, Starostwa Powiatowego w Węgrowie, Urzędu Miasta Węgrów oraz Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Węgrowie. Celem turnieju jest przede wszystkim propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze poprzez znajomość przepisów ruchu drogowego oraz bezpiecznych zachowań.

Eliminacje turnieju odbyły się 27 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Węgrowie. Tego dnia o zwycięstwo rywalizowały drużyny ze szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu węgrowskiego. Pod czujnym okiem komisji, w której skład weszli przedstawiciele organizatorów, uczniowie musieli wykazać się zarówno wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz umiejętnościami jazdy po torze przeszkód.

Powiat węgrowski reprezentować będzie młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Baonu „Nadbużańskiego” Armii Krajowej w Łochowie  i Gimnazjum Gminy Liw.

Zwycięskie drużyny otrzymały elementy odblaskowe oraz upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta Węgrowa, Szkołę Podstawowa w Węgrowie oraz WORD Siedlce.

Poziom wiedzy i umiejętności uczestników turnieju, z roku na rok jest coraz większy. Ale turniejowa rywalizacja to nie wszystko. Wiedza tam wykorzystywana pozostanie i na pewno przełoży się na bezpieczne zachowania na drogach.

sierż. szt. Anna Maliszewska