Znamy wyniki Konkursu

Zakończyła się druga edycja organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem Konkursu pn. „Najpiękniejszy ogród Gminy Sadowne”. Prezentujemy Państwu jego wyniki.

Konkurs pod nazwą „Najpiękniejszy ogród Gminy Sadowne” ogłoszony został przez Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem z początkiem wiosny, a patronat nad nim objął Wójt Gminy Sadowne p. Waldemar Cyran.

Celem Konkursu jest promocja Naszej Gminy i zlokalizowanych na jej terenie sołectw, propagowanie idei upiększania własnej miejscowości poprzez ukazanie nowatorskich rozwiązań dekoracyjnych przydomowych posesji, jednocześnie wpływających na podniesienie poziomu estetycznego Gminy, wprowadzenie i utrwalenie zasad dbałości o własną posesję i ogród, a także wyłonienie i nagrodzenie najpiękniejszych ogrodów Gminy Sadowne.

W ostatnich dniach, po zamknięciu listy zgłoszeń, Komisja Konkursowa dokonała lustracji ogrodów i po burzliwej dyskusji wyłoniła laureatów. Jak podsumowano tegoroczną edycję Konkursu i jakich argumentów użyto przy ocenie ogrodów?

Jak podaje Komisja, wszystkie zgłoszone do Konkursu ogrody zasługują na wyróżnienie, ale regulamin ściśle określa wyłonienie tylko trzech laureatów, którym przyznano najwyższą ilość punktów za: ogólny porządek w ogrodzie – wrażenie estetyczne; dobór gatunkowy drzew, krzewów, bylin, traw i kwiatów jednorocznych; część wypoczynkowo – ozdobną: trawniki, zadrzewienie, ogródek skalny, rabaty kwiatowe, ukwiecenie tarasów, werand, balkonów; małą architekturę ogrodową; utrzymanie trawników; obiekty sanitarne – śmietnik, szambo, kompostownik; inne efektowne i nowatorskie walory ogrodu.

Ostatecznie laureatami tegorocznej edycji Konkursu zostali:

I miejsce – Dorota i Tadeusz Wiska, zam. Sadoleś

II miejsce – Marzena i Grzegorz Niegowscy, zam. Zalesie

III miejsce – Iwona i Mariusz Doboszowie, zam. Sadowne

Wyróżnienia otrzymują:

– Dorota i Marek Szczechurowie, zam. Sadowne

– Iwona i Piotr Olkowscy, zam. Ocięte

Oficjalne podsumowanie Konkursu „Najpiękniejszy ogród Gminy Sadowne 2017” i wręczenie nagród odbędzie się podczas tegorocznych Dożynek Gminno – Parafialnych w Sadownem, które planowane są na 15 sierpnia br.

Tym razem laureaci otrzymają cenne nagrody od głównego sponsora Konkursu, którym jest p. Tomasz Gajewski – właściciel PSB Mrówka Sadowne. Dodatkowe nagrody – niespodzianki dla wyróżnionych za innowacyjność i ciekawy pomysł, wart rozpropagowania i naśladownictwa w naszych ogrodach, sponsoruje p. Sylwia Filipiak – właściciel Sklepu Ogrodniczego AGAWA w Sadownem.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom Konkursu za udział w nim i już teraz zapraszają do udziału w kolejnej edycji – oczywiście za rok. A teraz obejrzyjmy efekty pracy naszych lokalnych ogrodników – zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński