Miedzna pierogami stoi…

Od wielu już lat Miedzna kojarzy się z pierogami, a dokładniej –z Ucztą Pierogową. Kolejna jej odsłona odbyła się 9 lipca.

Organizatorem imprezy dla smakoszy pierogów jest Stowarzyszenie „Skarbiec”, które przygotowuje każdego roku, w okresie wakacyjnym, wiele atrakcji dla swoich mieszkańców i przyjezdnych. Są tu konkursy z nagrodami (m.in. na najlepsze pierogi i „Pierogowy łasuch”), występy artystyczne, prezentacja twórczości ludowej, turnieje sportowe, gry i zabawy oraz wesołe miasteczko. Dla chętnych jest też przelot samolotem nad najbliższą okolicą i chwile z muzyką – w tym roku oprawę muzyczną „Uczty pierogowej” zapewnił zespół Verva.

Świetny pomysł na promocję swojej miejscowości poprzez produkt lokalny, którym w tym przypadku są pierogi. Jest ich mnóstwo: z mięsem, serem, ruskie, na słodko, na słono, z wody, z patelni… do wyboru, do koloru! I wszystkie zasługują na wysoką ocenę!

Kolejny raz, już tradycyjnie, możemy potwierdzić głoszone przez nas hasło, że… warto odwiedzać swoich sąsiadów. W niedzielne popołudnie mamy trochę wolnego czasu, a daleko też nie jest. Przy okazji dobrze podpatrzeć różne pomysły i przenieść na własny grunt. Niektórzy z nas już to czynią i chwalą sobie…

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński