Sobota w Złotkach

Po raz kolejny mieliśmy okazję świętować w Złotkach. Tym razem był to Piknik Wakacyjny.

W sobotnie popołudnie 5 sierpnia zapełnił się plac przy posesji Pani Sołtys w Złotkach. Mieszkańcy wsi i przybyli goście rozpoczęli tu spotkanie integracyjne w ramach Pikniku Wakacyjnego.

Przy dobrej pogodzie i muzyce, którą serwował DJ Matek, uczestnicy imprezy mogli skosztować słodkich specjałów i grillowanych kiełbasek, a najmłodsi chętnie korzystali z przygotowanego na tę okazję wesołego miasteczka. Były też pokazy strażackie, także pierwsza pomoc prezentowana przez strzelców oraz różnorodne gry i zabawy, a także malowanie twarzy dla wszystkich chętnych i wiele innych atrakcji. Przed wieczorem zagościły też w Złotkach „Sadowianki”.

Jak zaplanowali Organizatorzy Pikniku – Rada Sołecka z Panią Sołtys Małgorzat ą Lipką-Bartosik oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Złotki – całkowity dochód z Pikniku przeznaczony będzie na dodatkowe wyposażenie miejscowego placu zabaw. I to jest właściwy cel, a dodatkowo… integracja lokalnej społeczności i odskocznia od problemów życia codziennego.

Brawa dla Organizatorów tej imprezy. Był to „strzał w dziesiątkę” i nie pierwszy raz. O innych imprezach w Złotkach, które jak zawsze są dobrze przygotowane i trafiają w oczekiwania mieszkańców, pisaliśmy wcześniej na naszych łamach. Mamy nadzieję, że ten zapał do tego typu działań, który wyróżnia Złotki pośród miejscowości Naszej Gminy, nigdy nie zejdzie do niższego poziomu.

Tym razem również było świetnie i czekamy na więcej, a Organizatorzy pragną przy tej okazji podziękować mieszkańcom wsi Złotki, a także zawsze uczynnym strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sokółce, strzelcom z Jednostki Strzeleckiej 5001 im. Dywizjonu Huzarów Śmierci, Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Sadownem oraz Paniom: Ewie Nowak i Monice Karczmarczyk za bezcenne wsparcie.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński