Oleg Dowgal w GOK

Kolejny raz dla sadowieńskiej publiczności zagrał Oleg Dowgal. Był to koncert na fletni Pana.

18 września, po raz kolejny w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadownem gościł artysta ze Lwowa, muzyk Filharmonii Lwowskiej i wykładowca tamtejszej Wyższej Szkoły Muzycznej – Oleg Dowgal. Jest również kompozytorem, a swoje umiejętności gry, szczególnie na mało znanym instrumencie – fletni Pana, miał okazję prezentować już w wielu krajach Europy.

W imieniu słuchaczy artystę powitała p. Ewa Piórkowska – Dyrektor GOK w Sadownem. Podczas spotkania, na które przybyli głównie uczniowie miejscowej podstawówki, usłyszeliśmy interpretację znanych przebojów muzyki rozrywkowej, które p. Dowgal wykonał na fletni Pana i innych prezentowanych tu instrumentach.

Publiczność żywo reagowała na znane utwory, które muzyk wykonywał na nietypowym instrumencie, ale była też… wspólna zabawa, w którą zostali włączeni młodzi miłośnicy muzyki. Konkurs pn. „Jaka to melodia?” poprowadził p. Roman Pankiewicz – podróżnik i pisarz, również znany nam z wizyt autorskich w sadowieńskim GOK-u, a jego zwycięzca mógł cieszyć się nagrodą, którą stanowiła płyta z utworami w wykonaniu p. Olega Dowgala.

Obydwaj Panowie, po miłym przyjęciu w Sadownem, już zapowiedzieli kolejne tu swoje wizyty.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Zobacz też film>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński