Wycieczka do „Dziwerówki”

Korzystając z uprzejmości Koła Łowieckiego „LOT”, dzieci z przedszkola i z klas I – III Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Grabinach udały się wozem taborowym „Jamnik” na wycieczkę do „Dziwerówki”.

Po drodze zwiedziliśmy Rezerwat Czaplowizna. Wędrówkę p. Krzysztof Kalbarczyk rozpoczął od przypomnienia zasad zachowania się w lesie. Podczas spaceru opowiedział dzieciom wiele ciekawostek o roślinach i zwierzętach. Wszyscy podziwiali uroki polskiej złotej jesieni i wysłuchali krótkiej lekcji przyrody.

Jesień to najpiękniejsza pora roku, w której spotykamy się z ogromną gamą barw. W czasie jesieni liście dębu, buku, brzozy i innych drzew stają się żółto-czerwono-brązowo-pomarańczowe, potem spadając tworzą wielobarwny dywan przykrywający ziemię. Dni stają się chłodniejsze. Zwierzęta robią zapasy na zimę, np. wiewiórki zbierają orzechy, a niedźwiedzie gromadzą w sobie ogromne ilości tłuszczu. Ptaki zbierają się w stada i odlatują do cieplejszych krajów. Takie spostrzeżenia uczniowie po powrocie z wycieczki zapisali w zeszytach. Przedszkolaki miały okazję nauczyć się, a dzieci starsze przypomnieć warstwy lasu, pokazując poszczególne ich elementy.

Panowie myśliwi zaprosili nas do „Dziwerówki”, gdzie przygotowali dla nas ognisko, na którym upiekliśmy kiełbaski. Po pysznym posiłku i chwili odpoczynku rozpoczęły się wspólne zabawy. Najciekawsze chwile z wyprawy zatrzymała w kadrze p. Agnieszka Narowska. Będą one wspaniałą pamiątką z bardzo udanej wycieczki.

Wychowawczynie wraz z dziećmi bardzo dziękują panom myśliwym z Koła Łowieckiego „LOT” z p. Łowczym Krzysztofem Kalbarczykiem na czele za zorganizowanie ciekawej lekcji przyrody w terenie i miłe przyjęcie.

Opiekunowie wycieczki

Zdjęcia w galerii Google>>>