Ślubowanie w Grabinach

„Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami” – A. Mickiewicz.

Takie hasło towarzyszyło pierwszakom, którzy 25 października  bieżącego roku w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Grabinach złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów klasy pierwszej. O godzinie 9.00 na salę gimnastyczną krokiem tanecznym w rytmie poloneza wkroczyli pierwszoklasiści.

W obecności Dyrektora Szkoły, zaproszonych Gości, Rodziców i całej społeczności szkolnej zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na Ucznia. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące nauki szkolnej oraz zasad zachowania. Wszyscy obecni na uroczystości zgodnie stwierdzili, że dzieci sprawdzian pięknie zdały i mogą zostać przyjęte do braci uczniowskiej. Pierwszoklasiści ślubowali na sztandar szkoły, a Dyrekcja dokonała aktu pasowania na uczniów. Na pamiątkę otrzymali puchary i czapki uczniowskie. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku przygotowanego przez Rodziców.

Nad całością czuwała wychowawczyni klasy I p. Lidia Chojnowska. Najciekawsze chwile w kadrze utrwaliła Agnieszka Narowska.

Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce.

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie

Zdjęcia na stronie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Grabinach>>>