Tradycyjnie – najwyższy stopień podium!

29 października odbyła się już XV edycja Serockiego Biegu Niepodległości. Pani Ania Szyszka tradycyjnie w biegu na 10 km stanęła na najwyższym stopniu podium w kategorii open kobiet. Czas – 00:38:28.

Biegacze rywalizowali w Serocku już po raz 6. na dystansie 5 i 10 kilometrów, natomiast nordicowi chodziarze pokonywali po raz 11. trasę 5 km. Wcześniej jednak odbyły się biegi dziecięce, młodzieżowe oraz bieg rodzinny. Pogoda nie rozpieszczała, silny wiatr i padający deszcz nie zachęcał do udziału. Mimo to na starcie stawiło się około 500. biegaczy.

Jak komentuje bieg Pani Ania?

W niedzielę 29 października biegałam w Serocku w XV Biegu Niepodległości i oczywiście wygrałam, ale w rywalizacji z panami zajęłam 6. miejsce. Niestety, start w tym biegu nie był taki łatwy, ponieważ nie było już numerków startowych, więc o tym czy wystartuję dowiedziałam się 15 min. przed biegiem. Los był łaskawy i z powodu kiepskiej pogody nie przyjechało sporo osób, tak więc zrobiło się miejsce dla mnie. Od startu do mety prowadziłam – wygrana należała do mnie. Co ciekawe, trasa była wymagająca, był długi podbieg i co mnie zaskoczyło – były schody, trasa biegła wzdłuż zalewu – były też ładne widoki. Byłam tam pierwszy raz, ale pobyt ten będę bardzo miło wspominać.