Pomysł na integrację?

Trzeba chcieć, mieć pomysł i umiejętnie go zrealizować. Potrafią to już w Złotkach.

P. Małgorzata Lipka Bartosik – sołtys wsi Złotki zawsze ma ciekawe pomysły, których celem jest integracja mieszkańców. Wspominamy dobrze letni festyn w Złotkach, a tu już zorganizowano integracyjne spotkanie w świetlicy wiejskiej i to z pewnymi atrakcjami.

Do realizacji tego pomysłu doszło popołudniem 10 listopada. Do świetlicy wiejskiej w Złotkach, na zaproszenie P. Sołtys i Rady Sołeckiej, zawitały dziecięce grupy artystyczne, które zaserwowały przybyłym widzom zarówno atrakcje muzyczne, jak i teatralne.

Jako pierwsi wystąpili członkowie chóru ze Szkoły Podstawowej w Prostyni, którzy zaśpiewali dwie pieśni ludowe: „Zielony mosteczek” i „To i hola la” oraz dwie pieśni patriotyczne z okazji przypadającego następnego dnia Święta Odzyskania Niepodległości: „Niepodległa, niepokonana” i „Jak długo w sercach naszych”. Uczniów przygotowała p. Ewa Jakubik.

Następnie dzieci z grupy teatralnej Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem zaprezentowały scenki satyryczne „z życia wzięte”. Aktorów przygotowała p. Danuta Chylińska.

Z reakcji mieszkańców, którzy przybyli na spotkanie, można było wywnioskować, iż pomysł „był trafiony”. Występy podobały się, a młodych artystów nagradzano głośnymi brawami. Spotkanie to stało się miłą odskocznią od prozy życia codziennego. Dzięki świetnemu pomysłowi P. Sołtys i Rady Sołeckiej mieszkańcy mieli możliwość obejrzeć i wysłuchać choć cząstkę efektów pracy młodych artystów, a jednocześnie w miłej atmosferze, przy kawie i „słodkościach” porozmawiać ze swoimi sąsiadami. Zapewne ten sposób integracji mieszkańców będzie kontynuowany, bo pomysł jest świetny. Brawo!

Młodzi artyści dziękują mieszkańcom Złotek za możliwość zaprezentowania swoich umiejętności, a także serdeczne przyjęcie. Może w przyszłości odwiedzanie przez naszych aktorów okolicznych miejscowości stanie się tradycją?

Zdjęcia w galerii Google>>>

Zobacz też film>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński