Wojsko też biega…

W dniach 7-8 listopada w Gołdapi Pani Ania Szyszka brała udział w wojskowych biegach przełajowych – Mistrzostwach Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, reprezentując 1 Warszawską Brygadę Pancerną im. Tadeusza Kościuszki.

Poradziła sobie całkiem dobrze, indywidualnie na 3 km zajmując 3. miejsce i w sztafecie 4 x 1 km plasując się na miejscu 2. W klasyfikacji końcowej 1 Warszawska Brygada Pancerna zajęła 2. miejsce na 14 drużyn.

I kilka słów od Pani Ani: Były to moje pierwsze zawody w takiej roli. Normalnie biegam dłuższe dystanse, a 3 km i 1 km to tak mega krótko i szybko, ale jest to dla mnie nowe doświadczenie. Największym problemem była dla mnie trasa. Zazwyczaj biegam bardzo płaskie trasy, by biegi były szybkie, natomiast w Gołdapi przełaj był najtrudniejszym przełajem, jaki kiedykolwiek biegłam – cały czas górka, a za górką kolejna górka… ale wiem, że takie przełaje wzmocnią mnie siłowo bardziej, co mi się przyda na moich biegach ulicznych. Najbardziej urokliwy był klimat tej imprezy, jak w czasach szkolnych, gdzie biegało się wszystko razem, sztafety i liczyła się drużyna. Każdy każdego wspierał, dopingował i walczyliśmy wspólnie by nasza brygada była jak najwyżej. Ja cieszę się, że dołączyłam do grupy i mogę ją wspierać swoją osobą.

Pozdrawiam! 

Tekst: Anna Szyszka/Sławek Chylliński

Foto: Anna Szyszka, ZmierzymyCzas.pl,