Siedem odsłon Jolanty Szwalbe

„Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu” — to jedno z mott życiowych pisarki Jolanty Szwalbe, z którą spotkanie odbyło się popołudniem 28 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadownem.

Na spotkanie przybyli głównie członkowie Stowarzyszenia „Sadowieński Klub Seniora”, a pisarka już na wstępie zaskoczyła wszystkich stwierdzeniem, iż z zawodu nie jest pisarką (pomimo, że faktycznie jest autorką siedmiu antologii), lecz… „optymistką”.

Podczas spotkania zabawiała słuchaczy cytując myśli i sentencje wielu znanych myślicieli, pisarzy, ludzi kultury i nauki. Jak twierdzi, wszystko to ma na celu pokazanie uczestnikom pozytywnego nastawienia do świata i ludzi, zachęcenie do pokonywania przeciwności losu, nie oglądania się w przeszłość, ale patrzenia w przyszłość z uśmiechem, radością i pogodą ducha – skutecznie przekonywała, iż warto w każdej sytuacji życiowej skupić się na tych dobrych jej stronach.

Warto zapamiętać przykładowe jej cytaty: „Budząc się każdego dnia powinniśmy mieć świadomość, iż otrzymaliśmy kolejne, nowiusieńkie 24 godziny w prezencie i powinniśmy je przeżyć we wspaniały, niepowtarzalny sposób oraz, że tak młodzi jak dziś nie będziemy już nigdy!” , a także „Jeśli jest coś, co możesz zrobić, albo ci się śni, że możesz, zacznij to robić. W śmiałości tkwi geniusz potęga i magia„.

Bezpośrednio po spotkaniu można było nabyć dla siebie, czy bliskich prezentowane przez autorkę książki z dedykacją. Były to:

„Myśl i działaj dla przyszłości” – 900 inspirujących cytatów o pieniądzach, inwestowaniu, decyzjach, sukcesie, przyszłości…,

– „Złap na zawsze wiatr w żagle” – 1000 inspirujących cytatów, które rozbudzą w Tobie ducha przedsiębiorczości...,

„Wyrusz w drogę” – 900 inspirujących myśli Jana Pawła II o działaniu, człowieku, życiu, starości, pracy, bogactwie, cywilizacji miłości…,

– „Sekrety istnienia”- 900 inspirujących myśli jak odnaleźć źródło radości i życia oraz z wdziękiem się zestarzeć…,

– „Sto i więcej lat w aktywności” – 900 inspirujących cytatów, które rozbudzą w Tobie życiowe pasje…,

– „Obudź się do życia”- 900 inspirujących cytatów jak zwyciężyć czas i mieć w sercu wiecznie maj?,

– „Szczyty i przepaście”- 900 inspirujących cytatów do czego dążyć, a co przezwyciężać?

Książki pani Szwalbe są też dostępne w naszej Gminnej Bibliotece Publicznej. Zachęcamy do wypożyczenia i zapoznania się z nimi, bo naprawdę warto!

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński