Turniej Żaków

Walka o główne trofeum niedzielnego Turnieju Żaków w Sadownem była zacięta. Najlepiej poradzili sobie piłkarze z Małkini, a WICHER I uplasował się na drugim miejscu.

3 grudnia w Gminnej Hali Sportowej w Sadownem odbyły się rozgrywki piłki nożnej najmłodszych zawodników – żaków. Organizatorami Turnieju byli: Klub Sportowy „Wicher” Sadowne, Gmina Sadowne, Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem i Mazowiecki Urząd Marszałkowski. Główne trofeum Turnieju to Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem.

Do rozgrywek przystąpiło 7 drużyn: „Akademia Piłkarska” Sokołów Podlaski, „Błękitni” Stoczek, „Dezerter” Siedlce, „Korona” Jadów, MKS Małkinia, „Wicher I” Sadowne i „Wicher II” Sadowne. 10-minutowe mecze rozgrywano systemem każdy z każdym, a sędziował je p. Tomasz Kowalczyk – sędzia piłkarski.

Organizatorzy w trakcie Turnieju przygotowali dla zawodników pewne niespodzianki – systematycznie odbywało się losowanie drobnych gadżetów sportowych, a przed ostatnim spotkaniem Turnieju – piłki meczowej. Wszyscy mogli też korzystać z dobrze zaopatrzonego bufetu, a na piłkarzy czekał też… „gorący rosołek”.

Po zaciętej walce podsumowano uzyskane w meczach punkty. Ostateczna klasyfikacja Turnieju Żaków przedstawiała się następująco:

– I miejsce – MKS Małkinia,

– II miejsce – WICHER I Sadowne,

– III miejsce – DEZERTER Siedlce.

Za Najlepszego Strzelca Turnieju Żaków uznano Aleksandra Gosia z MKS Małkinia, Najlepszym Bramkarzem został Dominik Mlonek z „Dezertera” Siedlce, a Najlepszym Zawodnikiem – Maciej Tyszka z KS „Wicher” Sadowne.

Puchary, medale, dyplomy i statuetki wręczyli zawodnikom: p. Ewa Piórkowska – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem i p. Sebastian Kowalczyk – Wiceprezes Klubu Sportowego „Wicher” Sadowne.

Organizatorzy gratulują zwycięzcom i dziękują wszystkim zawodnikom za udział w Turnieju, a my… dziękujemy Organizatorom za przygotowanie kolejnej, tak świetnej imprezy sportowej. Czekamy na następne i już teraz – w ich imieniu – zapraszamy na nie wszystkich kibiców oraz miłośników sportu.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński