„Forte” przed „Rubinkiem” i „Wichrem”

Tak zakończył się niedzielny Turniej siatkarski.

Ze zwycięstw w dorocznym Mikołajkowym Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Prezesa Klubu Sportowego „WICHER” Sadowne p. Emila Filipiaka tym razem cieszyli się goście, ale wszyscy mogli dziś (10 grudnia 2017 r.) obejrzeć kawał solidnej siatkówki.

Grze fair i w przyjacielskiej atmosferze sprzyjała kawa, herbata, słodycze i kiełbaski z grilla pochłaniane przez siatkarzy w przerwach między spotkaniami. Cztery drużyny grały systemem „każdy z każdym”, a emocjonujące pojedynki do końca trzymały w napięciu.

Po niemal sześciu godzinach zmagań triumfem cieszyli się zawodnicy drużyny „FORTE” z Ostrowi Maz., a drugie miejsce zajęli siatkarze z ostrowskiego „RUBINKA” (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1). Gospodarze wystawili dwie drużyny, lecz tym razem zadowolić się musieli trzecim (WICHER I) i czwartym (WICHER II) miejscem. Za to „bratobójczy” mecz „wichrowców” był najbardziej wyrównany, o czym najlepiej świadczy wynik tie break-a 26 do 24 dla siatkarskich wyg z pierwszej drużyny, do których „młode wilczki” respektu nie czuli.

Najlepszym siatkarzem Turnieju został jednogłośnie wybrany Mateusz Kardasz z zakładowej (ostrowska Fabryka Mebli) drużyny „FORTE”. A Prezes Klubu, wręczając puchary i medale, już zapraszał na kolejny turniej zimą.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst: RW/Sławek Chyliński

Foto: Sławek Chyliński