Tego jeszcze u nas nie było!

Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej za nami, ale siatkarze mają już nowe pomysły. Czy czeka nas Maraton Siatkarski?

Zarząd Klubu Sportowego WICHER Sadowne nie próżnuje i nie zapomina też o swoich podopiecznych. Od kilku już lat organizowane są u nas charytatywne imprezy sportowe, które mają na celu udzielenie wsparcia osobom potrzebującym. Wśród nich znajduje się Natalka Subda z Sadownego, walcząca dzielnie z mukowiscydozą, ale… walka ta trochę kosztuje. I tu pomysł na wsparcie…

Tego jeszcze w Sadownem nie było! Wielkie święto siatkówki, które można nazwać maratonem. Zarząd Klubu „Wicher”, wspólnie z Sekcją Siatkarzy, postanowił zorganizować na początku lutego przyszłego roku 24-godzinny Turniej Piłki Siatkowej. Tradycyjnie impreza odbędzie się w Gminnej Hali Sportowej w Sadownem i rozpocznie się o godz. 18.00 w sobotę 10 lutego, a zakończy się o godz. 18.00 w niedzielę 11 lutego.

I co Państwo na to?

Siatkarze wiedzą, co mają robić – po prostu grać non stop, przez 24 godziny. Już do udziału w imprezie zaproszono około 20-tu drużyn siatkarskich. Będą też inne atrakcje i imprezy towarzyszące, ale o tym później, gdy sfinalizuje się organizacja. Najważniejszy oczywiście jest cel imprezy – cały dochód będzie przekazany na sfinansowanie drogiej rehabilitacji Natalki Subdy.

A teraz? Organizatorzy zapraszają instytucje i firmy z terenu Gminy Sadowne do udziału w organizacji tej imprezy. Każda pomoc, a zwłaszcza finansowa, jest cenna, a w zamian: reklama i promocja współorganizatorów i oczywiście satysfakcja z przekazania wsparcia na rzecz potrzebującej go Natalki.

Jak wspomniałem, na razie ustalane są elementy organizacyjne, patronat, współorganizatorzy i zasady oraz uczestnicy Turnieju. Na zainteresowanych sponsorów i uczestników charytatywnej imprezy oczekuje oraz udziela informacji Prezes KS „Wicher” Sadowne p. Emil Filipiak – tel. 695 597 275.

Polecamy i zachęcamy wszystkich do udziału w tej imprezie, również wszystkich kibiców i miłośników piłki siatkowej – będzie się działo!

Tekst/foto: Sławek Chyliński