Mikołaj przybył do GOK-u

14 grudnia, trochę z opóźnieniem, ale przybył w końcu do Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem Św. Mikołaj.

Oczekujące na Mikołaja dzieciaki mogły wcześniej obejrzeć też bajkę pt. „Za pasem święta, a ktoś majstruje przy prezentach!” w wykonaniu aktorów Teatru „Maska” z Krakowa.

O czym było przedstawienie?

Michaś, jak co roku pisze do Mikołaja, że chciałby mieć prawdziwego, najlepszego przyjaciela. Ze względu na to, że jego prośba do tej pory jeszcze się nie spełniła, tym razem postanawia wszystko dokładnie sprawdzić. Chłopiec zostawia list, a wieczorem obserwuje go z ukrycia. Tym sposobem nakrywa Skrzata, który podmienia koperty! Wszystko jasne- nieświadomy niczego Mikołaj, w oparciu o fałszywe listy, nie obdarowuje dzieci prezentami, o które prosiły. Michaś postanawia nagłośnić całą sprawę. Na drodze pełnej przygód spotyka Renifera, który pomaga mu w przygotowaniach, a jednocześnie staje się jego najlepszym przyjacielem. Na pomoc małym bohaterom spieszy także Śnieżynka, która spróbuje przekonać Mikołaja, że jego najbliższy współpracownik od lat majstruje przy listach. Być może w tym roku Skrzat dostanie nauczkę, a marzenia dzieci w końcu się spełnią.

Tuż po tym występie Dyrektor GOK p. Ewa Piórkowska zapowiedziała nadchodzącego Mikołaja, a dzieci głośnymi okrzykami przywołały go do siebie. Ku ich uciesze, Mikołaj natychmiast przystąpił razem ze Śnieżynką do rozdawania prezentów – oczywiście tylko grzecznym dzieciom i okazało się, że… otrzymali je wszyscy.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński