Dla Babci i Dziadka…

Pięknie, rodzinnie, nastrojowo. 8 lutego sadowieńskie przedszkolaki zaprosiły na uroczystość swoje Babcie i swoich Dziadków.

Dobrze, że Przedszkole w Sadownem zaplanowało obchody Dnia Babci i Dnia Dziadka w miejscowej Sali OSP, gdyż inne pomieszczenie nie pomieściłoby takich tłumów. Może taka liczba uczestników była też powodem uśmiechów, które gościły prawie na wszystkich buziach maluchów.

Przybyłych gości powitała Dyrektor Przedszkola p. Agata Sędek, a grupy dzieciaków, wspólnie ze swoimi Paniami Wychowawczyniami, zaprezentowały przygotowaną przez siebie część artystyczną. Zostały za to nagrodzone głośnymi owacjami, bo było tematycznie i – jak to u maluchów – wesoło oraz bardzo sympatycznie. Ze łzami w oczach wręczyły też drobne prezenty swoim najbliższym, wspólnie odśpiewały „Sto lat”, a później… zaprosiły swoich gości do „słodkiego” stołu.

Ale wcześniej… niespodzianka. Rodzice maluchów przygotowali coś specjalnego – krótką inscenizację. Już po słowach: „Zasadził dziadek rzepkę w ogrodzie…” wszyscy zorientowali się, że mają do czynienia z klasyką, tuwimowską „Rzepką”, ale… w specyficznym wykonaniu. Aktorzy stanęli na wysokości zadania i zaprezentowali dobrą grę aktorską i kostiumy stosowne do granych ról. Było śmiesznie i dynamicznie, a sami aktorzy już zapowiadają, że to dopiero początek ich działalności scenicznej. I dobrze, chętnie obejrzymy kolejne inscenizacje w ich wykonaniu, a może tym razem wspólnie z dziećmi?

Ta miła uroczystość stała się też okazją do podsumowania zakończonego właśnie w Przedszkolu konkursu pn. „EKO – KARMNIK”, podczas którego przedszkolaki wspólnie ze swoimi rodzicami wykonywały ekologiczne stołówki dla ptaków. Dostarczone na konkurs prace zostały wyeksponowane na wystawie w Sali OSP, a uczestników konkursu wyróżniono dyplomami i upominkami, które wręczyła im p. Dyrektor Przedszkola oraz p. Waldemar Cyran – Wójt Gminy Sadowne i p. Wojciech Zakrzewski – Leśniczy Leśnictwa Sadowne.

Przedszkole ma już „w zanadrzu” kolejne uroczystości i akcje, w które angażuje całą społeczność przedszkolną i mieszkańców Gminy, ale o tym wkrótce. Brawo za ciekawe inicjatywy!

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński