Polacy nie gęsi…,

czyli Tydzień Języka Ojczystego w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Orzełku.

W dniach 19 – 22 lutego 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Języka Ojczystego. W ten sposób włączyliśmy się w światowy projekt mający na celu ochronę i promowanie wartości języków narodowych. Każdy dzień poświęcony był różnym jego aspektom.

Nauczyciele j. polskiego Iwona Nowska, Marta Nowacka, dyrektor szkoły Barbara Kiełek zaprosili wszystkich uczniów do sprawdzenia swych umiejętności językowych w kilku dziedzinach. Spotkało się to z bardzo dużym zainteresowaniem zarówno młodszych, jak i starszych dzieci, które licznie zgłaszały się do zaproponowanych konkursów polonistycznych. Najwięcej osób próbowało swych sił  w  Wielkim Dyktandzie. Oto nasi zwycięzcy:

 –  W kategorii; CORRIDA, CZYLI WALKA Z BYKAMI tytuł Mistrza Ortografii zdobyła Emilia Kania z klasy II, Jakub Sobotka z klasy III i Kinga Rydzewska z klasy V.

– W kategorii; „Wierszyki łamiące języki” tytuł Mistrza Pięknego Czytania  zdobyli – Emilia Kania, Kinga Rydzewska, Amelia Podgórska i Kacper Wlazłowski.

– W kategorii; Mój język świadczy o mnie- wypowiadamy wojnę wulgaryzmom- plakaty i hasła; dyplomy uznania zostały wręczone wszystkim biorącym udział w konkursie.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom! Cieszymy się, że tak wielu uczniów spróbowało swych sił w konkursach polonistycznych. Do zobaczenia za rok!

Iwona Nowska

Zdjęcia na stronie http://www.sporzelek.szkolnastrona.pl/index.php

Źródło: www.sporzelek.szkolnastrona.pl