Złoto i srebro w Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin

W dniu 11 marca 2018 r. w Zambrowie odbył się Międzynarodowy Turniej o Puchar Burmistrza Zambrowa w Karate Kyokushin.

Organizator podzielił turniej na dwie części. W pierwszej prawo startu mieli tylko zawodnicy, którzy posiadają stopnie szkoleniowe nadające pomarańczowy kolor pasa, w drugiej posiadacze niebieskich i wyższych pasów. Z Brokowskiego Klubu Karate Kyokushinkai wystartowało troje zawodników: Rafał Szulęcki, Kacper Miler i Scarlett Równa.

W turnieju przeznaczonym dla pomarańczowych pasów świetnie spisała się Scarlett Równa. Pewnie przeszła przez turę walk eliminacyjnych. W kolejnym pojedynku nasza zawodniczka miała ciężką przeprawę z wymagającą karateczką, która faulując chciała za wszelką cenę wygrać. Jednak sędziowie jednogłośnie wskazali na wygraną zawodniczki z Broku. W finale Scarlett pokazała hart ducha, walkę zakończyła przed czasem i tym samym stanęła na najwyższym stopniu podium w Zambrowie.

W starszych rocznikach w grupie zaawansowanej startowali Rafał Szulęcki i Kacper Miler. Rafał już w pierwszym starciu trafił na bardzo silnego reprezentanta Białorusi Dzianisa Tukai. Mimo dużych starań ze strony zawodnika BKKK nie udało się pokonać rywala zza wschodniej granicy.

Natomiast Kacper pierwszy pojedynek zakończył przed regulaminowym czasem walki poprzez celne i mocne trafienia w udo przeciwnika. W walce finałowej musiał uznać wyższość zawodnika z Rosji Steganceva Borisa. Świetnie wyszkolony Rosjanin wygrał całą kategorię. Srebro dla zawodnika z Broku.

W International Tournament The Cop of Major of Zambrow in Karate Kyokushin wystartowało 250 zawodników z Polski, Rosji, Białorusi, Japonii i Tunezji.

Zbigniew Wójcicki