Od czego zacząć nową przygodę?

Decoupage to technika zdobnicza, ale też rodzaj przygody. Doświadczyli jej uczniowie Szkoły Podstawowej w Grabinach.

Ostatnio decoupage stał się bardzo popularny, a niektórzy traktują go nawet jako hobby – nie kupują gotowych prezentów i wykonują je samodzielnie. Wystarczy na odpowiednio przygotowanej powierzchni (drewnie, szkle, metalu, ceramice czy tkaninie) nałożyć cienką serwetkę z wzorkami. Ale od czego zacząć przygodę z decoupage?

14 maja warsztaty decoupage odbyły się w Szkole Podstawowej w Grabinach. Przeprowadziły je Panie z Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem: Monika i Magda, a ich „słuchaczami” byli prawie wszyscy uczniowie tej Szkoły. Zainteresowanie było duże i, aby każdemu z uczestników warsztatów poświęcić chwilę, prowadzące warsztaty musiały prowadzić szkolenie w kilku turach.

Na początek wykład o wyposażeniu – nie może zabraknąć serwetek z ciekawymi motywami, kleju do decoupage’u, lakieru do drewna, farby akrylowej w jasnym kolorze oraz płaskich pędzelków z syntetycznego włosia i oczywiście przedmiotu, na którym będzie się pracować – tu drewniane pudełeczka, które prawdopodobnie wkrótce staną się prezentem przy jakiejś ważnej uroczystości.

Jak to przebiegało i co powstawało w Grabinach? Zobaczmy!

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński