Stawiali pierwsze kroki w malarstwie…

Kontakt z artystami plastykami jest zawsze okazją do zrobienia pierwszego kroku… np. w malarstwie. Tak było i tym razem.

Na terenie naszej Gminy trwa już XVIII Plener Malarski Artystów Plastyków, którzy tworzą tu swoje nowe dzieła – oczywiście z elementami związanymi z Ziemią Sadowieńską. Ich obecność na naszym terenie jest też okazją do kontaktu z fachowcami w zakresie plastyki, przyjrzenia się ich pracy czy też uzyskania porad „z pierwszej ręki” przez zainteresowanych np. konkretną techniką malarstwa.

Dzięki obecności u nas osób, które posiadają wieloletnie doświadczenie artystyczne, jest też możliwość skorzystania z ich fachowych rad. Skorzystali z tego nasi gimnazjaliści, którym zorganizowano 28 maja warsztaty malarskie. Do Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem przybyło wspólnie ze swoją wychowawczynią p. Anią Gierej kilkunastu uczniów tej Szkoły zainteresowanych rozpoczęciem przygody z malarstwem.

Warsztaty poprowadzili: p. Wanda Falencik – Masznicz – Komisarz tegorocznego Pleneru oraz p. Mieczysław Bugnacki. Na początek martwa natura, pastele, podłoże papierowe i oczywiście wiele porad oraz wskazówek fachowców. Jakie efekty? Bardzo dobre, jak na początek – ujawniają się pierwsze talenty. Zobaczmy sami…

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński