„Uroczysty Dzień” w Grabinach

Konkursowo, nastrojowo, świątecznie. Tak było 29 maja w Grabinach.

Od samego rana dało się odczuć świąteczny nastrój w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Grabinach. Już rok temu, podczas nadania miejscowej Szkole Podstawowej imienia ks. Jana Twardowskiego, obiecano, że zostanie zorganizowany w tej szkole konkurs recytatorski poezji ks. Twardowskiego. Co planowano, to i zrobiono.

Właśnie tu 29 maja odbył się I Gminny Konkurs Recytatorski „W kręgu poezji księdza Jana Twardowskiego”. Aby jego przebieg był godny i dostojny, przesłuchania uczestników konkursu przeprowadzono w Kaplicy p.w. NMP w Zarzetce. Do udziału w nim zgłosiło się 34. uczniów ze szkół gminy Sadowne, a ich występy oceniła Komisja w składzie: p. Ewa Piórkowska – przewodnicząca oraz członkowie: p. Waldemar Cyran, p. Anna Rukat, p. Katarzyna Kalbarczyk i p. Jadwiga Gutowska.

Ostatecznie wyłoniono zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych:

Klasy I-III szkoły podstawowej (9 uczestników)

I miejsce – Amelia Suska – NSP w Orzełku

II miejsce – Emilia Kania – NSP w Orzełku

III miejsce – Karolina Rybczyńska – ZS-P w Grabinach

Klasy IV-VI szkoły podstawowej (13 uczestników)

I miejsce – Kinga Rydzewska – NSP w Orzełku

II miejsce – Zuzanna Gierej – SP Sadowne

III miejsce – Dawid Sobolewski – NSP w Kołodziążu

Klasa VII – klasy II-III gimnazjum (12 uczestników)

I miejsce – Aleksandra Puścion – Gimnazjum Sadowne

II miejsce – Iga Kłósek – Gimnazjum Sadowne

III miejsce – Aleksandra Sobolewska – kl. VII NSP w Kołodziążu

Zwycięzcy Konkursu otrzymają nagrody podczas obchodów Dnia Patrona Szkoły Podstawowej w Grabinach, które odbędą się 8 czerwca br.

W drugiej części „Dnia w Grabinach” dzieciaki z miejscowej Szkoły przygotowały uroczystość na cześć swoich Mam i Tatusiów, którzy wkrótce będą obchodzić swoje oficjalne święta. Było oczywiście mnóstwo życzeń, które na początku uroczystości w imieniu dzieci i pedagogów przekazała przybyłym rodzicom p. Dyrektor Szkoły – Alina Lipka-Chudzik. Dzieciaki popisały się wierszami i piosenkami, wchodzącymi w skład inscenizacji, a na koniec – osobiste życzenia i własnoręcznie wykonane drobne prezenty od dzieci dla rodziców oraz… słodki poczęstunek i pogawędki.

Był to wspaniały dzień. Uroczystości przygotowane świetnie – uczestnicy nie kryli zainteresowania i „łezki w oku”, zwłaszcza na występach swoich pociech. Zobaczmy to…

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński