Piknik Rodzinny

Początek czerwca i Dzień Dziecka, ale też z tej okazji tradycyjny Piknik Rodzinny w Sadownem.

W niedzielne południe 3 czerwca pod hasłem „Rodzinnie, zdrowo i sportowo” wystartował Piknik Rodzinny w Sadownem, którego organizatorami byli: Wójt Gminy Sadowne, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sadownem i Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem.

Gości w imieniu Organizatorów w Gminnej Hali Sportowej powitała p. Ewa Piórkowska, p. Waldemar Cyran oraz gość spotkania – p. Marszałek Elżbieta Lanc, po czym odbyła się część artystyczna. Widzów bawiło „Studio Tańca Fen” ze Szkoły Podstawowej w Sadownem i Grupa Teatralna Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem, która zaprezentowała dwa przedstawienia: „Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe” oraz „Zniknięcie bajek”. Przedstawiciele zaproszonej na Piknik Fundacji „Jak Piez z Kotem” ogłosili wyniki ogłoszonego wcześniej konkursu plastycznego pt. „Zwierzęcy przyjaciel – przyjemność i obowiązek”, wręczyli nagrody jego laureatom i uczestnikom, a także przeprowadzili pogadankę tematyczną o opiece nad zwierzętami i zaprezentowali umiejętności swoich czworonożnych przyjaciół, którzy towarzyszyli im na tym spotkaniu.

W drugiej części Pikniku na jego uczestników czekało wiele atrakcji, ale już na świeżym powietrzu. Odbył się III bieg dla dzieci „Biegam bo lubię”, spartakiada rodzinna, w której dominowała rodzina Ardzińskich, a także odbyły się zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, w których bezkonkurencyjna była drużyna OSP Zalesie, a tuż za nią sklasyfikowano Sadowne, a na trzecim miejscu Zieleniec. Zwycięzców zawodów sportowych Organizatorzy nagrodzili pucharami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

Dużym powodzeniem cieszyły się też specjalne atrakcje dla dzieci w postaci placu zabaw, zjeżdżalni, łódeczek i innych, ale też różnego rodzaju stoiska np. Gminnego Ośrodka Kultury, Technikum Gastronomicznego, Szkolnego Koła Wolontariatu, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych czy Fundacji „Jak Pies z Kotem”. Organizatorzy nie zapomnieli też o ciepłych poczęstunkach i… lodach, bo przecież był upał.

Zabawa była świetna, prawie do wieczora. A wszystko to dzięki wspomnianym na początku Organizatorom imprezy oraz współdziałającym z nimi placówkami oświatowymi gminy Sadowne: ZSP w Sadownem, Gimnazjum w Sadownem i szkołami podstawowymi, a także gminnymi Jednostkami OSP.

Dziękujemy za wspaniałą zabawę, a w imieniu Organizatorów zapraszamy już za rok.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński