Ania – medale z Serbii

W dniach 2-6 sierpnia w miejscowości Kopaonik w Serbii reprezentacja Wojska Polskiego uczestniczyła w Regionalnych Mistrzostwach CISM w biegu górskim.

W reprezentacji znalazła się Pani Ania Szyszka z 1 Warszawskiej Brygady Pancernej.

Zawody zostały przeprowadzone na terenie serbskiego masywu górskiego, gdzie na zawodników czekała specjalnie przygotowana przez organizatorów trasa. Dystanse biegów, które mieli pokonać zawodnicy, były zróżnicowane: mężczyźni – 8,7 km; kobiety – 6 km.

Polska ekipa zdobyła indywidualne 4 medale – w tym brązowy medal wywalczyła Anna SZYSZKA, tracąc do 2 miejsca zaledwie 4 sekundy.  Wysokie pozycje medalistów przełożyły się na wyniki w klasyfikacji zespołowej kobiet oraz mężczyzn. Panie wywalczyły I miejsce w klasyfikacji zespołowej kobiet w składzie: Anna GOSK, Anna SZYSZKA oraz Iwona JANUSZYK. Panowie natomiast zajęli II miejsce w klasyfikacji zespołowej mężczyzn w składzie: Krzysztof GOSIEWSKI, Artur OLEJARZ, Daniel TARAS oraz Bartosz NOWICKI.

Podsumowaniem zawodów była ogólna klasyfikacja zespołowa, w której reprezentacja Polski sklasyfikowana została na wysokim – II miejscu, przegrywając tylko 1 punktem z reprezentacją Rosji.

Ania Szyszka o zawodach:

Nie miałam okazji wcześniej biegać biegów górskich – to nie moja bajka, ale nie takie one straszne jak mówią. Od początku do końca odważnie biegłam, może mogłoby być dłużej np. jeszcze ze 2 km to bym się rozkręciła. Bardzo zadowolona wracam z wyjazdu, pierwsza taka impreza i medal.

A co w kraju?

W tym roku udało też się zdobyć Pani Ani drużynowo medal mistrzostw Polski na 10 000 m – Klub LŁKS PREFBET Śniadowo Łomża w tym roku zdobył srebrne i brązowe medale, czyli do kolekcji Pani Ania dołącza kolejny Medal PZLA. Ale to nie wszystko….

Pani Ania ma za sobą kilka dobrych startów, m.in.:

– II miejsce w Babickiej Dziesiątce – 7 kwietnia,

– IV miejsce w Mazowieckiej Piętnastce – 27 maja,

– III miejsce w Półmaratonie w Gołdapi (były to wojskowe mistrzostwa 16 DZ).

Nowe plany?

Ostatnie miesiące mijały bardzo szybko, praca + treningi i człowiek nie miał czasu na nic. Dlatego też mało informacji o moich startach. Od lipca byłam na zgrupowaniu sportowym w Szklarskiej Porębie, przygotowując się do Wojskowych Mistrzostw w Serbii. Po bardzo udanym starcie wróciłam do Szklarskiej Poręby, ponieważ zostałam objęta szkoleniem wojskowym do Wojskowych Mistrzostw Świata w Maratonie, tak więc w tym roku maraton pobiegnę, ale w Libanie.