Pierwsza Senioriada i 12 medali

15 września na Stadionie Miejskim w Mrozach odbyła się pierwsza Mazowiecka Sportowa Senioriada. Sadowieńscy seniorzy powrócili z niej z dwunastoma medalami.

Organizatorem Mazowieckiej Sportowej Senioriady w Mrozach, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, było Mazowieckie TKKF i wzięło w niej udział ponad 200 seniorów. Celem zorganizowanej imprezy sportowej było rozpowszechnienie sportu i rekreacji wśród seniorów województwa mazowieckiego.

Uczestnicy Senioriady mieli okazję sprawdzić się, ale też rywalizować w turniejach tenisa i tenisa stołowego, w konkurencjach lekkoatletycznych, strzelectwie z broni pneumatycznej, łucznictwie i wyścigach na ergonometrach wioślarskich. Ponadto każdy uczestnik miał też możliwość uczestnictwa w konkurencjach rekreacyjnych takich jak: slalom z tzw. popychajką lub fajerką, rzut piłką lekarską, mini krokiet, dart, speedminton, tenis plażowy, curling plenerowy czy nordic walking.

Równocześnie na scenie prezentowały się Kluby Seniora, a obok seniorzy mogli skorzystać z wielu przygotowanych dla nich atrakcji, np. w Miasteczku Zdrowego Seniora z bezpłatnych porad medycznych oraz pomiaru ciśnienia tętniczego i cukru, a na innych stanowiskach np. z bezpłatnego wykonania makijażu oraz zabiegów parafinowych na dłonie czy masażu relaksacyjnego i manicure.
Ale najważniejsze… w Senioriadzie wzięli udział seniorzy z Sadowieńskiego Klubu Seniora, którzy dzielnie walczyli w poszczególnych konkurencjach i z wielkim sukcesem. Szesnastu przedstawicieli sadowieńskiego Klubu wywalczyło 12 medali – 3 złote, 4 srebrne i 5 brązowych, w tym: Grażyna Kądziela – 2, Tadeusz Kalbarczyk – 2, Maria Opieka – 2, a po jednym – Elżbieta Kowalczyk, Mieczysława Piaskowska, Henryka Kibart, Danuta Kościukiewicz, Marianna Kalbarczyk i Andrzej Kądziela.

Brawo!!! Czekamy na kolejne sukcesy sportowe naszych seniorów i… nie tylko.

Relację z Senioriady w Mrozach można obejrzeć na stronach:

http://www.podlasie24.pl/minsk-maz./sport/mazowiecka-sportowa-seniorada-w-mrozach-27351.html

https://mrozy.pl/art,1295,mazowiecka-sportowa-senioriada-2018-w-mrozach

Tekst: Sławek Chyliński

Źródło/foto: www.podlasie.pl