Odwiedziny w Złotkach

Po raz kolejny do najdalszej miejscowości gminy Sadowne zawitali młodzi artyści – w Złotkach odbyło się spotkanie integracyjne.

Późnym popołudniem 16 listopada, na zaproszenie P. Sołtys Małgorzaty Lipki Bartosik i Rady Sołeckiej wsi Złotki, młodzi artyści wzięli udział w spotkaniu integracyjnym, które odbyło się w zmodernizowanej niedawno świetlicy wiejskiej. Spotkania takie stały się już tradycją w Złotkach i dzięki nim, a także organizowanym również tutaj festynom wakacyjnym, mieszkańcy mają okazję obejrzeć m.in. efekty pracy młodych artystów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostyni oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem. Przy okazji – spotkanie daje też możliwość, aby… przy kawie, ciastku, porozmawiać z sąsiadami lub znajomymi, którzy coraz chętniej biorą udział w „lokalnej integracji”.

Tym razem spotkanie rozpoczęli członkowie Klubu Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej w Prostyni, którzy zatańczyli „Poloneza” do muzyki Wojciecha Kilara. Po nich zaprezentowały się w „Krakowiaku” dzieciaki z I i III klasy tej Szkoły. Grupy taneczne zostały przygotowane i są prowadzone przez p. Ewę Roguską i p. Oksanę Żochowską.

Po nich wystąpili młodzi aktorzy z Grupy Teatralnej BAJ Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem, którą prowadzi p. Danuta Chylińska. Widzowie mieli okazję obejrzeć w ich wykonaniu inscenizację przygotowaną z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora oraz przedstawienie pt. „Makabryczne igraszki”.

Jeszcze w międzyczasie koncert pieśni patriotycznych z okazji obchodzonej właśnie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przygotowała go p. Ewa Jakubik wspólnie z uczniami SP w Prostyni. Mieszkańcy, pomimo trudności technicznych, wysłuchali, a nawet wspólnie zaśpiewali z artystami wiązankę pieśni patriotycznych oraz pieśni: „Niepodległa, niepokonana”, „Aby ktoś mógł żyć”, „Bo w piechocie fajno jest”.

Występy podobały się, a młodych artystów nagrodzono głośnymi brawami. Była to dobra okazja do integracji wielopokoleniowej i zaprezentowania umiejętności przez dzieciaki, które nabywają umiejętności artystycznych w zajęciach szkolnych, a także pozalekcyjnych. A pomysł na spotkanie? Oczywiście świetny i brawa dla P. Sołtys i Rady Sołeckiej Złotek.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński