Ania wywalczyła Torcik Wedla! Smacznego!

14. Bieg Wedla odbył się w sobotę 3 lutego w warszawskim Parku Skaryszewskim. Ręcznie dekorowany firmowy torcik za I miejsce wśród kobiet trafił do Ani Szyszki.

Jak podaje Portal Festiwal Biegowy, 14. Bieg Wedla na dystansie 9 km zaliczany jest do Ligi Festiwalu Biegów w klasyfikacji Najlepszy Biegacz „5-10-15. W biegu tym 3 lutego w Warszawie wśród pań na 9 km najlepsza okazała się Anna Szyszka, kompletując klasycznego hattricka w imprezie. Maratonka od początku utrzymywała się na czwartej pozycji open i jak przyznała, chciała bardzo awansować o jedno miejsce. Zabrakło jednak 13 sekund. Metę minęła z czasem 32:57, co jest jej najlepszym wynikiem uzyskanym w Biegu Wedla.

– Trzecia wygrana i znów dużo słodyczy! To na pewno jest jeden z powodów, dla którego tu biegam. Przez tydzień będę coś przynosiła do pracy! (śmiech) – promieniała optymizmem Anna Szyszka. – Trochę bałam się, że będzie zimno i ślisko, ale było super. Minusem były tylko dwa ostatnie okrążenia, gdy były problemy z dublowaniem, ale tak to poza tym nie ma się do czego przyczepić. Zresztą ludzie stojący obok krzyczeli zróbcie miejsce, bo pani biegnie. To było miłe… Chciałam dogonić pana, który był trzeci, ale się nie udało. Straciłam go też trochę z oczu w tłumie… – relacjonowała biegaczka.

Anna nie wyklucza, że w tym roku wreszcie wystartuje w Krynicy-Zdroju, w Życiowej Dziesiątce. Pakiet startowy już ma. Póki co jednak przygotowuje się do wiosennego maratonu, ale nie chce zdradzić lokalizacji biegu. Wyklucza jednak udział w Mistrzostwach Polski w Dębnie.

– Mam nadzieję, że w końcu uda mi się wystartować w Życiowej Dziesiątce, bo wiele osób poleca mi ten bieg. Zobaczymy jak ułożą się starty we wrześniu. Póki co myślę o wiośnie. Nie chcę źle zabrzmieć, ale mam już dwa medale mistrzostw Polski i to mi wystarczy. Celuje teraz w wynik – podkreśliła wicemistrzyni Polski w maratonie i półmaratonie.

Tak pokrótce o tym Biegu. Gratulujemy Pani Ani kolejnego sukcesu i czekamy na więcej,  a relacja z tej imprezy sportowej dostępna jest na stronie http://www.festiwalbiegowy.pl/biegajacy-swiat/14-bieg-wedla-szyszka-i-kopec-lasuchy-z-monopolem-na-wygrywanie-duzo-zdjec#.XFcOAFVKjIW. Polecamy!

Tekst: Sławek Chyliński

Foto: Anna Szyszka/www.festiwalbiegowy.pl

Źródło: www.festiwalbiegowy.pl