SPORT I ZABAWA…

…LEKARSTWEM NA NUDĘ.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sadownem i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sadownem, przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury, zorganizowali dla uczniów przebywających na terenie gminy Sadowne w czasie ferii zimowych 2019 roku zajęcia rekreacyjno – sportowe pod hasłem Sport i zabawa lekarstwem na nudę.

Głównym celem tego programu było kształtowanie zdrowej rywalizacji sportowej wśród najmłodszego pokolenia mieszkańców Sadownego, a także wskazanie sposobów na spędzenie wolnego od szkoły czasu w sposób kreatywny, interesujący, a także pozwalający odkrywać nowe zdolności oraz zainteresowania przez dzieci i młodzież odpoczywające na terenie gminy Sadowne.
Podczas ferii odbyły się zajęcia:
– sportowe w sali gimnastycznej szkoły w Sadownem. W ramach tych zajęć prowadzone były gry i zabawy grupowe, podczas których najmłodsi musieli podjąć zdrową rywalizację i nauczyć się zasad fair play. Młodzi zawodnicy rozegrali mecze piłki halowej w trzech kategoriach wiekowych. W ramach rozgrzewki organizowane były biegi, skoki, przysiady oraz ćwiczenia rozciągające. Nie zabrakło wielu zabaw drużynowych. Uczestnicy zajęć feryjnych mogli wziąć udział w turnieju bilarda organizowanym w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadownem.

– plastyczno – techniczne, na których dzieci wykonały pachnące i kolorowe mydełka oraz ćwiczyły swoje umiejętności manualne przygotowując masę porcelanową na figurki. Kolejny cykl obejmował zajęcia w grupach – różne formy papieroplastyki wykorzystane w zbiorowej pracy na temat zimy. Zajęcia w grupach nastawione były na integrację i współpracę między sobą.

– gry i zabawy, podczas których pokazano młodym ludziom, że świat gier nie kończy się na Internecie i komputerze. W czasie zajęć dzieci tworzyły drużyny, które rywalizowały między sobą w różnych konkurencjach. Dużo radości przyniosły dzieciom zabawy takie, jak: głuchy telefon, kalambury, gorące krzesła, murarz, proste zabawy ze skakanką, ciuciubabka, kolory, zgadnij kogo brakuje itp.
1 lutego odbył się bal karnawałowy w Sokółce zorganizowany przez Sołectwo Wsi Sokółka, Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Jedną z głównych atrakcji tego balu był teatrzyk pt. „Księżniczka Anna”. Po teatrzyku były gry i zabawy, które poprowadzili instruktorzy z GOK-u. Uczestnicy balu otrzymali pyszny i obfity poczęstunek przygotowany przez mieszkańców. Podczas balu można było pomalować sobie twarze. Na koniec Druhowie z OSP Sokółka przygotowali pokaz strażacki, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem.
Podczas ferii odbył się też bal karnawałowy w sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Sadownem. Dzieci bawił DJ Wodzirej DISCOLAND z Ostrowi Mazowieckiej. Podczas balu dzieci mogły pomalować swoje twarze. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: GOK Sadowne