Wieczór Poezji Miłosnej…

Już po raz drugi mieliśmy okazję brać udział w Wieczorze Poezji Miłosnej, który dla mieszkańców Sadownego przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.

Pierwszy kontakt z poezją miłosną słuchacze mieli podczas Andrzejkowego Wieczoru, który uczniowie ZSP w Sadownem w formie inscenizacji słowno-muzycznej zaprezentowali 30 listopada ubiegłego roku (pisaliśmy o tym w artykule „Cóż wiemy o miłości…”).

Drugie spotkanie o tej tematyce odbyło się 21 lutego w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej ZSP. Przybyłych gości powitał Dyrektor p. Sławomir Ryszawa, po czym widzowie usłyszeli wybrane wiersze polskich poetów o tematyce miłosnej, które przeplatały się ze znanymi piosenkami wykonywanymi przez Magdę Berezę i Julię Urbankowską. Występ wspólnie z uczniami przygotowała p. Ewa Sówka, a akompaniował im p. Kamil Kiełek. Wspaniała atmosfera i wykonanie, świetnie dobrany repertuar i scenografia – widzowie byli zachwyceni i… zażądali bisów, które nagrodzone zostały głośnymi brawami tak, jak cały występ.

A obok… stolik kawowy, który przygotowało Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, na które w tych sprawach zawsze można liczyć.

I na koniec też… „wiadomość z ostatniej chwili” – jak powiedział Dyrektor Ryszawa. Tego samego dnia ZSP w Sadownem odniosło inny, znaczący sukces. W Powiatowym Konkursie Literackim „Pióro szuka talentu” I miejsce zdobyła uczennica sadowieńskiego Liceum Katarzyna Kądziela. Brawo!

Zdjęcia w galerii Google>>>         

Tekst/foto: Sławek Chyliński