I miejsce dla Grupy BAJ

15 maja 2019 r. Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie po raz kolejny zorganizował półfinał Mazowieckiego Festiwalu Teatrów Amatorskich.

Celem Festiwalu jest promocja aktywności teatralnej oraz prezentacja dorobku artystycznego amatorskich teatrów dziecięcych i młodzieżowych z terenu województwa mazowieckiego.

W eliminacjach powiatowych 19. Mazowieckiego Festiwalu wzięła również udział Grupa Teatralna BAJ, która działa pod kierunkiem p. Danuty Chylińskiej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sadownem.

Jesteśmy dumni, gdyż Grupa BAJ zajęła I (pierwsze) równorzędne miejsce ze Studiem Tańca NEXT LEVEL z Łochowa. Decyzją JURY, w którym zasiedli: p. Magdalena Chabros z Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie, p. Katarzyna Kownacka – aktorka filmowa i teatralna, pieśniarka, animatorka kultury i p. Artur Lis – dyrektor MiGOK w Łochowie, to Zespół NEXT LEVEL otrzymał nominację do wzięcia udziału w finale Festiwalu.

Pierwsze miejsce bardzo cieszy, ale chyba przyjemniejsze były opinie wypowiedziane przez członków JURY pod adresem aktorów i opiekunki. Docenienie pracy działa bardzo motywująco i zachęca do dalszej działalności teatralnej.

Wielkie podziękowania należą się osobom, które wspierały Grupę i sprawiły, że dzisiejszy jej „wypad” do Łochowa odbył się bardzo sprawnie, tj.:  p. dyr. Ewie Piórkowskiej, p. Magdzie Zawadzkiej, p. Ani Bubrzyk, p. Basi Stanisławczyk, Rodzicom, p. Markowi Rogozińskiemu i p. Sławkowi Chylińskiemu.

Tekst/foto: DCh/SCh

Zdjęcia w galerii Google>>>