Festyn krok po kroku

20 lipca Sadowne bawiło się na Festynie Wakacyjnym. Atrakcje dla mieszkańców przygotował Urząd Gminy w Sadownem, Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem i Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Podczas tegorocznego Festynu Wakacyjnego na uczestników imprezy, tych młodszych i tych… troszkę starszych, czekało wiele atrakcji począwszy od wesołego miasteczka, stoisk promocyjnych, gastronomii i ogródka piwnego aż po doznania artystyczne dobywające się ze sceny zlokalizowanej nieopodal Urzędu Gminy w Sadownem.

Początek imprezy, podczas której w rolę konferansjera wcielił się DJ RAWA, to godz. 17.00 i występ wokalny młodej, ale osiągającej już znaczne sukcesy piosenkarki z Węgrowa – Pauliny Ładosz. Po niej Dj RAWA & VIOLINO z muzyką wielu pokoleń, od gorących lat 70′ po 80′, 90, 00′ do dzisiejszych hitów i od rocka po najnowsze hity disco oraz disco-polo…. z dodatkową oprawą instrumentalną i wokalną w wykonaniu cenionych muzyków oraz wokalistów.

Przed oficjalnym otwarciem Festynu na scenie pojawił się Iluzjonista Mateusz, który przeniósł widzów do świata czarów i magii… Pomogła mu w tym swoim głosem i wykonaniem popularnych utworów znana sadowieńskiej publiczności wokalistka Julia Urbankowska. Jej występ wręcz oczarował zgromadzonych przed sceną miłośników muzyki i tańca. Warto też nadmienić, że nieopodal miejsca, w którym odbywał się Festyn, w ogrodzie Zaścianka Nowy Styl odbywała się również ciekawa impreza – młoda para zawierała w plenerze związek małżeński.

Oficjalne otwarcie Festynu nastąpiło o godz. 18.50. Na scenie witając uczestników imprezy pojawili się przedstawiciele Organizatorów: Wójt Gminy Sadowne p. Waldemar Cyran i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem p. Ewa Piórkowska oraz Współorganizatora – p. Elżbieta Lanc, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego.

Po czym dla dzieci – Wesoły Papa Smerf z piosenkami i zabawami ze Smerfowego Lasu, a następnie…

FAJTERS – Zespół Muzyczny, który od momentu powstania w 2013 roku tworzył muzykę taneczną. Napisany w 2014 r. utwór „Swojszczyzna czyli wina za mało” stał się prawdziwą wizytówką zespołu i od razu zdobył rzeszę wiernych fanów muzyki tanecznej, a kolejne lata zaowocowały niezliczoną ilością koncertów zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jednak od samego początku zespół eksperymentował szukając własnego wyrazu i stylu. Ostatecznie z początkiem 2018 r. zaczął pracę nad autorskim materiałem, który sami członkowie zespołu określili jako ENERGETYCZNY FOLK.

Trochę po 21.00 przez godzinę sceną zawładnęła gwiazda wieczoru – Zespół EXAITED – autorski projekt muzyczny Agnieszki Drewnickiej i Tomasza Sidoruka utrzymany w nowoczesnych, tanecznych rytmach dance i disco polo.

Pierwszy oficjalny singiel – „Nie chcę” wydany w roku 2006 to autorska propozycja i początek przygody ze sceną muzyczną. W 2008 roku zespół zmienił profil na anglojęzyczny, podpisał kontrakt z wytwórnią Camey i zadebiutował na scenie wielkiej imprezy Radia Eska „Hity na Czasie” w Białymstoku z singlem „We Can Dance”. Utwór powstał przy współpracy z Alchemist Project i już po krótkim czasie okazał się letnim hitem pozostając w czołówce list radiowych m.in gorącej dwudziestki radia Eska czy Planeta Fm.

„Show Me Your Affection” to kolejny mocny strzał, który zespół prezentuje na największej imprezie Eski „Hity na czasie” w Warszawie w 2009 r., występując na scenie obok największych zagranicznych gwiazd muzyki dance.

Równorzędny projekt hiszpańsko – polski, stworzony przez INES (Agnieszkę), hiszpańskiego Dj’a Nitro (Fernando Moreno) i producenta Dj’a Jas, prezentowany był głównie na rynku zachodnim. Single muzyczne „Believe”, „Sunshine” czy „Innocent Love” wydane pod szyldem wytwórni Planeta Mix Record w Barcelonie, zagościły na europejskich listach radiowych m.in. Radio Europa i Loca Fun Radio w 2011 r.

„Naucz mnie kochać” – to bardziej osobista propozycja Agnieszki i zarazem powrót do polskojęzycznej twórczości. Utrzymana w stylu pop doskonale wpasowuje się w szereg utworów sentymentalnych nagranych we wcześniejszych latach.

W 2013 Exaited nagrał singiel „Nie unikaj” wydany przez wytwórnię Green Star, który momentalnie stał się przebojem plasując zespół w czołówce nurtu disco polo. 2014 rok to kolejny sukces, tym razem stworzony wspólnie z Zenonem Martyniukiem (Akcent), piękny utwór o miłości „W Sercu Mi Graj”. Podczas koncertu usłyszeliśmy większość tych utworów i… trochę się działo.

Najwytrwalsi zabawowicze swoją przygodę z Festynem kończyli przy rytmach muzyki Dj’a Rawy & Violino… już po północy

Specjalne podziękowania dla sponsorów, bez których nie można by mówić o tej imprezie, dla wszystkich służb oraz osób przygotowujących i obsługujących Festyn, a także dla p. Pawła Zyśka i Firmy SOUNDSTREAM, która – jak zwykle – zajmowała się oprawą muzyczną.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński