W sobotę miał być Festyn

W sobotę 18 lipca 2020 r. w Sadownem, zgodnie z planami, miał odbyć się Festyn Wakacyjny 2020. Jak wiadomo, plany te pokrzyżowała Organizatorom i nam wszystkim pandemia.

Od kilku lat w lipcu mieszkańcy i goście gminy Sadowne z chęcią korzystali z propozycji wspólnej zabawy, jaką im przygotowywała Gmina Sadowne i Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem. Zawsze, około 20 lipca, w Sadownem odbywał się Festyn Wakacyjny, który na stałe zagościł w kalendarzu imprez gminnych i cieszył się dużym powodzeniem miłośników wspólnej zabawy i biesiadowania. Tegoroczny Festyn Organizatorzy zaplanowali na sobotę 18 lipca, ale… wszyscy wiemy o co chodzi – pandemia to pandemia.

Następna sadowieńska impreza plenerowa to Dożynki Gminno – Parafialne, które każdego roku odbywały się 15 sierpnia. To już nie długo i spodziewamy się nadal obowiązujących obostrzeń, ale może chociaż odbędzie się część oficjalna tej imprezy…

Dzisiaj, na otarcie łez, przypomnijmy sobie ubiegłoroczny Festyn Wakacyjny. Życzymy miłych wspomnień!

Festyn krok po kroku

20 lipca 2019 roku Sadowne bawiło się na Festynie Wakacyjnym. Atrakcje dla mieszkańców przygotował Urząd Gminy w Sadownem, Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem i Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Podczas tegorocznego Festynu Wakacyjnego na uczestników imprezy, tych młodszych i tych… troszkę starszych, czekało wiele atrakcji począwszy od wesołego miasteczka, stoisk promocyjnych, gastronomii i ogródka piwnego aż po doznania artystyczne dobywające się ze sceny zlokalizowanej nieopodal Urzędu Gminy w Sadownem.

Początek imprezy, podczas której w rolę konferansjera wcielił się DJ RAWA, to godz. 17.00 i występ wokalny młodej, ale osiągającej już znaczne sukcesy piosenkarki z Węgrowa – Pauliny Ładosz. Po niej Dj RAWA & VIOLINO z muzyką wielu pokoleń, od gorących lat 70′ po 80′, 90, 00′ do dzisiejszych hitów i od rocka po najnowsze hity disco oraz disco-polo…. z dodatkową oprawą instrumentalną i wokalną w wykonaniu cenionych muzyków oraz wokalistów.

Przed oficjalnym otwarciem Festynu na scenie pojawił się Iluzjonista Mateusz, który przeniósł widzów do świata czarów i magii… Pomogła mu w tym swoim głosem i wykonaniem popularnych utworów znana sadowieńskiej publiczności wokalistka Julia Urbankowska. Jej występ wręcz oczarował zgromadzonych przed sceną miłośników muzyki i tańca. Warto też nadmienić, że nieopodal miejsca, w którym odbywał się Festyn, w ogrodzie Zaścianka Nowy Styl odbywała się również ciekawa impreza – młoda para zawierała w plenerze związek małżeński.

Oficjalne otwarcie Festynu nastąpiło o godz. 18.50. Na scenie witając uczestników imprezy pojawili się przedstawiciele Organizatorów: Wójt Gminy Sadowne p. Waldemar Cyran i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem p. Ewa Piórkowska oraz Współorganizatora – p. Elżbieta Lanc, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego.

Po czym dla dzieci – Wesoły Papa Smerf z piosenkami i zabawami ze Smerfowego Lasu, a następnie…

FAJTERS – Zespół Muzyczny, który od momentu powstania w 2013 roku tworzył muzykę taneczną. Napisany w 2014 r. utwór „Swojszczyzna czyli wina za mało” stał się prawdziwą wizytówką zespołu i od razu zdobył rzeszę wiernych fanów muzyki tanecznej, a kolejne lata zaowocowały niezliczoną ilością koncertów zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jednak od samego początku zespół eksperymentował szukając własnego wyrazu i stylu. Ostatecznie z początkiem 2018 r. zaczął pracę nad autorskim materiałem, który sami członkowie zespołu określili jako ENERGETYCZNY FOLK.

Trochę po 21.00 przez godzinę sceną zawładnęła gwiazda wieczoru – Zespół EXAITED – autorski projekt muzyczny Agnieszki Drewnickiej i Tomasza Sidoruka utrzymany w nowoczesnych, tanecznych rytmach dance i disco polo.

Pierwszy oficjalny singiel – „Nie chcę” wydany w roku 2006 to autorska propozycja i początek przygody ze sceną muzyczną. W 2008 roku zespół zmienił profil na anglojęzyczny, podpisał kontrakt z wytwórnią Camey i zadebiutował na scenie wielkiej imprezy Radia Eska „Hity na Czasie” w Białymstoku z singlem „We Can Dance”. Utwór powstał przy współpracy z Alchemist Project i już po krótkim czasie okazał się letnim hitem pozostając w czołówce list radiowych m.in gorącej dwudziestki radia Eska czy Planeta Fm.

„Show Me Your Affection” to kolejny mocny strzał, który zespół prezentuje na największej imprezie Eski „Hity na czasie” w Warszawie w 2009 r., występując na scenie obok największych zagranicznych gwiazd muzyki dance.

Równorzędny projekt hiszpańsko – polski, stworzony przez INES (Agnieszkę), hiszpańskiego Dj’a Nitro (Fernando Moreno) i producenta Dj’a Jas, prezentowany był głównie na rynku zachodnim. Single muzyczne „Believe”, „Sunshine” czy „Innocent Love” wydane pod szyldem wytwórni Planeta Mix Record w Barcelonie, zagościły na europejskich listach radiowych m.in. Radio Europa i Loca Fun Radio w 2011 r.

„Naucz mnie kochać” – to bardziej osobista propozycja Agnieszki i zarazem powrót do polskojęzycznej twórczości. Utrzymana w stylu pop doskonale wpasowuje się w szereg utworów sentymentalnych nagranych we wcześniejszych latach.

W 2013 Exaited nagrał singiel „Nie unikaj” wydany przez wytwórnię Green Star, który momentalnie stał się przebojem plasując zespół w czołówce nurtu disco polo. 2014 rok to kolejny sukces, tym razem stworzony wspólnie z Zenonem Martyniukiem (Akcent), piękny utwór o miłości „W Sercu Mi Graj”. Podczas koncertu usłyszeliśmy większość tych utworów i… trochę się działo.

Najwytrwalsi zabawowicze swoją przygodę z Festynem kończyli przy rytmach muzyki Dj’a Rawy & Violino… już po północy

Specjalne podziękowania dla sponsorów, bez których nie można by mówić o tej imprezie, dla wszystkich służb oraz osób przygotowujących i obsługujących Festyn, a także dla p. Pawła Zyśka i Firmy SOUNDSTREAM, która – jak zwykle – zajmowała się oprawą muzyczną.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński