Dotarliśmy też do Żarnówki

18 sierpnia w Żarnówce k. Grębkowa odbyła się po raz kolejny impreza dla pasjonatów jeździectwa i miłośników koni małopolskich. Impreza „nie udałaby się” bez udziału ekipy z naszej gminy.

Od trzynastu lat zamieszkała już na stałe w Żarnówce p. Ewa Szadyn organizuje na swoim ranczu Konik Polny aukcję koni z własnej hodowli, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez regionalnych. W tym roku, 18 sierpnia podążali w tym kierunku zewsząd zainteresowani tą imprezą, a także młodzi adepci jeździectwa, albowiem… przewidziano też tam: pokazy konne, VIII Konkurs Elegancji o Puchar Wójta Gminy Grębków, konkurencję o nazwie Pierwsze Podskoczki Edycja IV o Puchar Starosty Węgrowskiego oraz Zawody w Skokach z okazji 20-lecia stadniny Konik Polny.

Na imprezę do Żarnówki zawitali też młodzi adepci sztuki jeździeckiej z Krainy Koni w Ociętem wraz ze swoją trenerką p. Alicją Niewada. W pokazach i konkurencjach na kucykach wzięli udział m.in.: Daria Tadko na Wartowniku, Julia Kądziela na Lubczyku, Magda Narowska na Kacperku i Damian Wódka-Niewada na Mieciu. Świetnie zaprezentowali nabyte dotychczas umiejętności jeździeckie oraz stroje do tematu przewodniego imprezy, co zostało docenione przez obserwującą zmagania publiczność i Jury. Brawo!

Więcej na temat szkółki jeździeckiej w Ociętem na stronie https://www.facebook.com/krainakonipl/

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński