Najpopularniejszy dzielnicowy 2019 roku wybrany

Od 2 stycznia prowadziliśmy XI edycję konkursu na najpopularniejszego dzielnicowego 2019 roku. Zwycięzcą został mł. asp. Wojciech Olton z Posterunku Policji w Korytnicy.

Na dzielnicowego z gminy Korytnica głosowało 371 osób. Mł. asp. Wojciech Olton służbę w Policji pełni od 05.05.1999 r. , natomiast dzielnicowym gm. Korytnica jest od 01.01.2018 r.

„Najpopularniejszy dzielnicowy roku 2019” to konkurs mający na celu wskazanie tych dzielnicowych, którzy najlepiej wywiązują się z tej elitarnej służby. Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu, który jest najbardziej rozpoznawalny w lokalnym środowisku, najlepiej znający potrzeby mieszkańców w jego rejonie służbowym,  przez co ma możliwość poznania opinii, obaw i problemów.

Drugie miejsce w  plebiscycie zajął asp .sztab. Waldemar Siwiecki, dzielnicowy gm. Sadwone, pełniący służbę w Komisariacie Policji w Łochowie, na którego zagłosowało 100 osób.

Natomiast trzecie miejsce zdobył mł. asp. Marcin Mikołajczuk, dzielnicowy gm. Liw, służbę pełniący w Komendzie Powiatowej Policji w Węgrowie, zdobywając 80 głosów.

sierż. sztab Monika Księżopolska