Kto nie był, niech żałuje…

Na zakończenie ferii zimowych w Sadownem odbył się Bal Karnawałowy, którego termin zbiegł się z obchodzonym chyba przez wszystkich Tłustym Czwartkiem.

Przed południem 20 lutego w Sali OSP Sadowne rozpoczął się bal, który przeznaczony był dla dzieci spędzających ferie zimowe na terenie gminy Sadowne. Jego Organizatorami byli: Wójt Gminy Sadowne, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sadowne, Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Sadowne.

Kilkugodzinną zabawę karnawałowych „przebierańców” poprowadziła z programem rozrywkowo – animacyjnym p. Marlena Uziębło z „Mobilnego Klubu Czerwonego Noska” w Siedlcach, wcielając się przy tym w rolę klowna. Na dzieci, oprócz konkursów, gier, zabaw i malowania twarzy, czekał też słodki poczęstunek w postaci lukrowanych pączków, bo przecież tego dnia obchodzimy Tłusty Czwartek.

Podczas balu dzieciaki zaskoczyła też niespodzianka ze strony Urzędu Gminy Sadowne. Po oficjalnym rozpoczęciu balu przez p. Dyrektor GOK Ewę Piórkowską, głos zabrał Wójt Gminy Sadowne p. Waldemar Cyran, który poinformował, iż Gmina Sadowne w dniu dzisiejszym posiada czterech Wójtów… I tu wyjaśnienie: pierwszy to obecnie urzędujący p. Cyran, drugi to Zastępca Wójta p. Marcin Gręda, a trzecim i czwartym są Dawid i Dominik Ogonowscy – honorowi Wójtowie Gminy Sadowne, którzy tę funkcję (oczywiście jednodniową) wylicytowali podczas tegorocznego Finału WOŚP w Kołodziążu.

Dzieciaki mogły dokładnie przyjrzeć się „wszystkim” Wójtom, którzy zaprezentowali się na scenie. Po krótkiej wizycie „urzędników” zabawa powróciła zabawa karnawałowa, która wymęczyła chyba wszystkich jej uczestników, gdyż popołudniem z wolna umykali do swoich domów.

Bal był udany, o czym świadczą zadowolone buźki najmłodszych. O właściwą jego organizację zadbali pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem.

A kto nie był na balu, niech żałuje…

Zdjęcia w galerii Google>>>

Zobacz też film>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński