Tak było 2 lata temu…

Najserdeczniejsze życzenia z okazji Święta Kobiet w imieniu brzydszej części mieszkańców gminy Sadowne złożył wszystkim Paniom Zastępca Wójta p. Marcin Gręda.

Życzeniami i symbolicznym kwiatkiem dla przybyłych Pań Zastępca Wójta Gminy Sadowne p. Marcin Gręda oraz Organizatorzy rozpoczęli 7 marca 2020 roku w sali OSP Sadowne spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Tak doniosła uroczystość odbywa się już po raz kolejny w gminie Sadowne i zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkanek gminy. Jak zwykle, na Panie czekało wiele atrakcji…

Po oficjalnym powitaniu odbyło się losowanie upominków dla przybyłych Pań, a następnie część artystyczna, którą rozpoczęli młodzi artyści z Grupy Teatralnej BAJ Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem, prowadzonej przez p. Danutę Chylińską. Grupa zaprezentowała przedstawienie pt. „Bajkowy kogel-mogel” i od razu na sali zrobiło się nastrojowo i bajkowo – takie odczucia wyzwala u publiczności teatr i sztuka.

Po tym występie p. Ewa Piórkowska po raz drugi przeprowadziła losowanie gadżetów i niespodzianek dla uczestniczek uroczystości. Mogło się wydawać, że czynność ta trwa w nieskończoność, ale Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem, dzięki hojności lokalnych sponsorów, z roku na rok powiększa „worek z prezentami” dla uczestniczek Gminnego Dnia Kobiet. W rolę „kurierów” sprawnie dostarczających pod właściwy adres prezenty wcielili się Panowie: Marcin Gręda i Tomasz Szymanik.

A następnie – RAZ NA JAKIŚ CZAS NIE CZĘŚCIEJ NIŻ RAZ W ROKU ZAWSZE NA DZIEŃ KOBIET, w pełnym składzie. Już po raz piąty do Sadownego na Dzień Kobiet zawitała grupa artystyczna o tej ciekawej nazwie, działająca przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Łochowie, pod kierunkiem obecnie już byłego Dyrektora tej Placówki – p. Andrzeja Suchenka. Repertuar oczywiście składał się ze znanych wszystkim utworów muzycznych, dobranych tematycznie, a także z humorystycznych „wstawek” w wykonaniu należących do zespołu profesora łochowskiej średniej szkoły p. Wojciecha Laskowskiego.

Po takich emocjach, wspólnym śpiewie i z zamiarem „wystudzenia”, a może osłodzenia chwili, na salę wjechały dwa torty, których „autorami” był Wójt Gminy Sadowne i Rada Gminy Sadowne.

Redakcja INFO Sadowne również przekazuje wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia z okazji Święta Kobiet!!!

Jak to wszystko wyglądało? Zobaczmy!

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński