Wypadek na przejeździe kolejowym w Zieleńcu

W dniu 7 marca, kilka minut po godz. 17:00 dyżurny Komisariatu Policji w Łochowie otrzymał informację o wypadku na przejeździe kolejowym w m. Zieleniec, gm. Sadowne.

Z przekazanych informacji wynikało, że doszło do zderzenia pociągu relacji Wrocław-Warszawa-Białystok oraz pojazdu typu quad, którym podróżowało dwie osoby.  Na miejsce skierowano wszystkie patrole Policji dostępne w chwili zdarzenia oraz wezwano policjantów dyżurujących. Na miejscu czynności wykonywane były pod nadzorem Prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Węgrowie. Przesłuchano maszynistę pociągu oraz świadków. Przeprowadzono szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia. Motorniczy był trzeźwy.

Początkowo ruch pociągów był całkowicie wstrzymany, następnie wprowadzono ruch po jednym torze.

W wyniku wstępnych czynności ustalono, że kierującym czterokołowcem był najprawdopodobniej  8-letni chłopiec, a z tyłu pojazdu siedział jego 29-letni ojciec – mieszkańcy gminy Stoczek. Nie posiadali hełmów ochronnych.  W momencie zdarzenia zapory drogowe były opuszczone i działały sygnalizatory świetlne. Po uderzeniu, pociąg zatrzymał się w odległości ok. 400 metrów w stronę Małkini za przejazdem kolejowym.  Zostały zabezpieczone nagrania z monitoringu pociągu oraz z kamer znajdujących się na przejeździe. Ich analiza powinna dać odpowiedź na pytanie jak to się stało, że zignorowano opuszczone zapory i sygnalizację świetlną.

Żaden z pasażerów pociągu nie ucierpiał w zdarzeniu. PKP Intercity zorganizowała transport zastępczy.

KPP Węgrów