Kronika policyjna – 16-22 marca

W ostatnich dniach na terenie powiatu węgrowskiego doszło do zdarzeń drogowych. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze.

16 marca w m. Szaruty mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując ciągnikiem rolniczym podczas manewru skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi Opel. Nikt nie doznał obrażeń.

W tym samym dniu w m. Węgrów na ul. Żeromskiego mieszkaniec pow. węgrowskiego kierując pojazdem marki Mercedes na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu pojazdowi Peugeot. Nikt nie doznał obrażeń.

17 marca w m. Kamionna mieszkaniec pow. węgrowskiego kierując pojazdem marki Opel nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu prawidłowo jadącemu motocyklem marki Honda, w wyniku czego doszło do zderzenia się pojazdów. Kierujący motocyklem doznał obrażeń ciała.

21 marca w m. Złotki mieszkaniec pow. węgrowskiego będący w stanie nietrzeźwości (0,54 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu) kierował rowerem. Na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi Opel, w wyniku czego doszło do zderzenia. Kierujący rowerem został przewieziony do szpitala. Postępowanie prowadzi KP w Łochowie.

22 marca w m. Drgicz mieszkanka pow. legionowskiego będąc w stanie nietrzeźwości (0,69 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu) kierowała pojazdem marki Opel.  Doprowadziła do zderzenia uderzając w bok wyprzedzającego ją prawidłowo pojazdu marki VW. Postępowanie prowadzi KP w Łochowie.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność na drodze. Szczególnie o jazdę zgodną z przepisami ruchu i zdrowym rozsądkiem. 

sierż. sztab. Monika Księżopolska