Kronika policyjna – 31.03-05.04.2020

W minionym tygodniu na terenie powiatu węgrowskiego doszło do zdarzeń drogowych. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. 

31 marca w m. Sadowne mieszkaniec pow. węgrowskiego, będąc w stanie nietrzeźwości (1,92 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu ), kierował pojazdem marki Honda. Ponadto stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, w wyniku czego wjechał do rowu, gdzie dachował. Kierujący został przewieziony do szpitala. Postępowanie prowadzi KP w Łochowie.

W tym samym dniu w m. Węgrów mieszkaniec pow. siedleckiego, kierując pojazdem marki Iveco, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki Opel doprowadzając do zderzenia. Nikt nie doznał obrażeń. 

01 kwietnia w m. Węgrów mieszkaniec pow. lubelskiego, kierując pojazdem marki Mercedes, na prostym odcinku drogi zjechał na lewy pas ruchu, a następnie zjechał z drogi, gdzie uderzył w drzewo. Powodem było fakt, iż mężczyzna zasnął za kierownicą. Kierujący został przewieziony do szpitala. 

02 kwietnia w m. Łochów mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Mazda, podczas wykonywania manewru omijania uderzył w bok unieruchomionego samochodu Renault. Nikt nie doznał obrażeń.

03 kwietnia w m. Jarnice mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Opel, podczas wykonywania manewru wyprzedzania uderzył w siewnik podczepiony do ciągnika rolniczego. Nikt nie doznał obrażeń.

05 kwietnia w m. Łochów obywatel Ukrainy kierował samochodem marki VW znajdując się w stanie nietrzeźwości (1,05 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu). Postępowanie prowadzi KP w Łochowie.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność na drodze. Szczególnie o jazdę zgodną z przepisami ruchu i zdrowym rozsądkiem. 

sierż. sztab. Monika Księżopolska