Kronika strażacka 25-31 maja 2020

W okresie 25-31 maja 2020 na terenie powiatu węgrowskiego zanotowano: 7 zdarzeń, przy których interweniowały jednostki ochrony przeciwpożarowej, w tym: 3 pożary, 3 miejscowe zagrożenia, 1 alarm fałszywy.

25.05.2020 – Węgrów – pożar instalacji elektrycznej w budynku wielorodzinnym.

W murowanym, 3-piętrowym budynku wielorodzinnym, w jednym z lokali mieszkalnych doszło do zapalenia się bezpiecznika prądowego oraz częściowo izolacji przewodów elektrycznych. Pożar został już ugaszony przez domowników przed przyjazdem straży pożarnej. Do lokalu mieszkalnego nie była doprowadzona instalacja gazowa. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawdzeniu czy pożar nie rozprzestrzenia się dalej poprzez przewody elektryczne, użyciu sprzętu pomiarowego w obiekcie (nie stwierdzono obecności tlenku węgla i gazów wybuchowych w budynku) oraz przewietrzeniu mieszkania wraz z klatką schodową. Na miejsce dotarł elektryk PGK.

28.05.2020 – Sadowne – pożar gałęzi

Do SKKP w Węgrowie wpłynęło zgłoszenie o palącej się stercie gałęzi na końcu ulicy Grzymały. Po dotarciu na miejsce zastępu OSP Sadowne i przeprowadzeniu rozpoznania KDR stwierdził, że pali się sterta gałęzi, potrzebne dodatkowe SIS i Policja”. Działania zastępów JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie podaniu dwóch prądów wody w natarciu na pożar, co doprowadziło do opanowania, a w konsekwencji do ugaszenia pożaru. Na tym działania zakończono..

29.05.2020 – Podsusze, gm. Grębków – lądowanie śmigłowca LPR

Do SKKP wpłynęła informacja o mężczyźnie, który spadł z dachu na budowie.  SK do zdarzenia zadysponowało JRG i OSP Grębków. Po dojeździe na miejsce zastępu OSP Grębków stwierdzono, że jest już karetka ZRM. Ratownik medyczny udziela pomocy poszkodowanemu mężczyźnie, a śmigłowiec LPR właśnie podchodzi do lądowania na wykoszonej łące znajdującej się w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca zdarzenia. Działania zastępów straży pożarnej polegały na wyznaczeniu i zabezpieczeniu lądowiska podczas lądowania a następnie startu śmigłowca LPR.

31.05.2020 – Sokółka, gm. Sadowne – drzewo na drodze

Do SKKP w Węgrowie wpłynęła informacja o leżącym na drodze (za Sokółką w stronę Kołodziąża Rybie) – drzewie. Zastęp OSP zabezpieczył miejsce zdarzenia, a następnie przy pomocy piły spalinowej pocięto drzewo i usunięto poza drogę. Odcięto również nadłamany konar z sąsiedniego drzewa, grożący upadkiem na drogę. Na tym działania zakończono.

KP PSP Węgrów