Kronika policyjna 01-04 lipca 2020

W minionym tygodniu na terenie powiatu węgrowskiego doszło do zdarzeń drogowych. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. 

01 lipca w m. Starawieś mieszkaniec pow. siedleckiego, kierując pojazdem marki BMW, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu Alfa Romeo, doprowadzając do zderzenia. Nikt nie doznał obrażeń.

02 lipca w m. Łochów mieszkaniec pow. bielskiego, kierując pojazdem marki Audi, stracił panowanie nad pojazdem, wskutek czego zjechał na pobocze i uderzył w ogrodzenie posesji. Nikt nie doznał obrażeń.

03 lipca w m. Węgrów mieszkaniec pow. sokołowskiego, kierując pojazdem marki Opel, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej Oplem, która w wyniku doznanych obrażeń została przewieziona do szpitala. Postępowanie prowadzi KPP w Węgrowie.

04 lipca w m. Sadowne mieszkaniec pow. węgrowskiego, bez wymaganych uprawnień oraz znajdując się w stanie nietrzeźwości ( 1,22 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu), kierował  pojazdem marki Ford. Wykonując manewr skrętu w lewo wymusił pierwszeństwo przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi marki Renault. Obaj kierujący doznali lekkich obrażeń ciała. Postępowanie prowadzi KP w Łochowie.

W tym samym dniu w m. Grębków mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki BMW w terenie niezabudowanym, na łuku drogi w lewo, jadąc jej środkiem, doprowadził do bocznego zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku VW, a następie zderzył się czołowo z jadącym Fiatem, którego pasażerowie trafili do szpitala. Z obrażeniami do szpitala został przewieziony kierujący BMW. Postępowanie prowadzi KPP w Węgrowie.

04 lipca w m. Węgrów doszło do potrącenia rowerzystki. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż przejeżdżając przez przejście dla pieszych bez wyznaczonej ścieżki rowerowej mieszkanka pow. węgrowskiego zderzyła się z pojazdem marki Seat. W wyniku doznanym obrażeń kobieta została przewieziona do szpitala. Postępowanie prowadzi KPP w Węgrowie.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność na drodze. Szczególnie o jazdę zgodną z przepisami ruchu i zdrowym rozsądkiem.

sierż. szt. Monika Księżopolska