Pani Iwona wygrała!

Znamy wyniki Konkursu pn. „Najpiękniejszy ogród Gminy Sadowne 2020”. W tym roku Komisja uznała, iż najładniejszy ogród posiada p. Iwona Dobosz z Sadownego.

Od kilku już lat w pierwszym dniu wiosny Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem ogłasza Konkurs na „Najpiękniejszy ogród Gminy Sadowne”, nad którym patronat obejmuje Wójt Gminy Sadowne.

Konkurs ten ma na celu: promocję Gminy Sadowne i zlokalizowanych na jej terenie sołectw, propagowanie idei upiększania własnej miejscowości poprzez ukazanie nowatorskich rozwiązań dekoracyjnych przydomowych posesji, jednocześnie wpływających na podniesienie poziomu estetycznego Gminy, wprowadzenie i utrwalenie zasad dbałości o własną posesję i ogród oraz ostatecznie – wyłonienie i nagrodzenie najpiękniejszych ogrodów Gminy Sadowne.

Zgodnie z Regulaminem Konkursu, powołana przez Organizatora Komisja poddała ocenie złożoną dokumentację oraz dokonała lustracji zgłoszonych do Konkursu ogrodów. Spośród nich Komisja wyłoniła laureatów, biorąc pod uwagę estetykę, funkcjonalność ogrodów, ich aranżację i pomysłowość właścicieli.

A oto wyniki Konkursu „Najpiękniejszy ogród Gminy Sadowne 2020”:

I miejsce – p. Iwona Dobosz z Sadownego

II miejsce – p. Ewa Ogonowska z Morzyczyna Włóki

III miejsce – p. Barbara Janowska z Sadownego

Wyróżnienia otrzymują – p. Dariusz Akonom z Sadownego i p. Bożenna Gerej z Sadownego.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom naszego Konkursu!

Informujemy również, iż wyniki Konkursu „Najpiękniejszy ogród Gminy Sadowne 2019” zostaną uroczyście ogłoszone podczas Dożynek Gminno-Parafialnych, które zaplanowano na dzień 15 sierpnia br. w Sadownem. Podczas tej uroczystości wręczone zostaną laureatom Konkursu również nagrody rzeczowe, których sponsorami są firmy przodujące w sprzedaży akcesoriów ogrodniczych na rynku lokalnym: PSB Mrówka Sadowne (nagrody za miejsca I-III) i Sklep Ogrodniczy AGAWA (nagrody za wyróżnienia).

Laureatów Konkursu zapraszamy na tę uroczystość oraz po odbiór nagród, a sponsorom dziękujemy za wieloletnią współpracę z Organizatorami Konkursu oraz wspieranie działań na rzecz rozwoju Gminy Sadowne.

Zapraszamy do ogrodowej galerii!

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst: Sławek Chyliński

Foto: Komisja konkursowa