Kronika policyjna 13-18.07.2020

W minionym tygodniu na terenie powiatu węgrowskiego doszło do zdarzeń drogowych. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze.

13 lipca w m. Łochów doszło do przewrócenia się pojazdu ciężarowego, którym kierował obywatel Ukrainy. Kierujący jak i pasażer z obrażeniami ciała trafili do szpitala.

14 lipca w m. Stoczek mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Skoda w trakcie nieprawidłowego włączania się do ruchu przez wykonywanie manewru cofania, uderzył w przyczepkę lekką ciągnięta przez pojazd marki VW. Nikt nie doznał obrażeń.

W tym samym dniu w m. Węgrów mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Fiat w trakcie wykonywania manewru cofania nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki VW. Nikt nie doznał obrażeń.

15 lipca w m. Węgrów mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Audi podczas wyjeżdżania z placu parkingu zderzył się z wyjeżdżającym również z placu parkingu z jego prawej strony pojazdem marki Renault. Nikt nie doznał obrażeń.

16 lipca w m. Topór mieszkaniec Warszawy, kierując pojazdem marki Mercedes nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki VW, w wyniku czego uderzył w jego tył. Nikt nie doznał obrażeń.

17 lipca w m. Wielądki mieszkaniec pow. pułtuskiego, kierując pojazdem marki Peugeot nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki Renault doprowadzając do zderzenia. Nikt nie doznał obrażeń.

18 lipca w m. Węgrów mieszkaniec pow. radomskiego nie dostosował prędkości do panujących warunków, w wyniku czego wpadł w poślizg i uderzył ogrodzenie jednej z posesji. Nikt nie doznał obrażeń.

Tego samego dnia w m. Roguszyn mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Renault wraz z przyczepką lekką, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo pojazdowi marki Honda, w wyniku czego doszło do zderzenia. Pasażerka Hondy została przewieziona do szpitala. Postępowanie prowadzi KPP w Węgrowie.

18 lipca w m. Łochów mieszkanka pow. wyszkowskiego, kierując pojazdem marki VW nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego wpadła w poślizg i uderzyła w unieruchomiony stojący w kolumnie pojazdów oczekujących na kontynuowanie jazdy pojazd Opel, który przesunięty uderzył w stojący przed nim pojazd Seat. Nikt nie doznał obrażeń.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego  o rozwagę i ostrożność na drodze. Szczególnie o jazdę zgodną z przepisami ruchu i zdrowym rozsądkiem.

sierż. szt. Monika Księżopolska