Kronika strażacka 27.07 – 02.08.2020

W okresie od 27.07 do 02.08.2020  na terenie powiatu węgrowskiego zanotowano: 26 zdarzeń, przy których interweniowały jednostki ochrony przeciwpożarowej, w tym: 5 pożarów i 21 miejscowych zagrożeń.

28.07.2020 Węgrów, ul. Karola Szamoty – wypadek.

Powracający z tankowania pojazdu zastęp JRG GCBA najechał na zderzenie dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ulic. Pięcioro podróżujących, samodzielnie opuścili pojazdy, jedna osoba skarży się na złe samopoczucie. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach i udzieleniu pomocy kierującej Fordem polegające na unieruchomieniu odcinka szyjnego kręgosłupa i wsparciu psychicznym. Po przyjeździe ZRM wszystkie osoby biorące udział w zdarzeniu zostały profilaktycznie przebadane. Podczas przekazywania miejsca zdarzenia policji pasażerka drugiego pojazdu uczestniczącego w wypadku zaczęła uskarżać się na ból w biodrze i klatce piersiowej. KDR zadysponował ZRM, który po ponownym przebadaniu postanowił o przewiezieniu pacjentki do szpitala. Na tym działania zakończono.

30.07.2020 Zieleniec, gm. Sadowne – pożar lasu.

Na pierwszy rzut zadysponowane zostały zastępy OSP Sadowne, OSP Zieleniec i posterunek JRG. Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili, że pali się ściółka leśna i młodnik na przeciwko cegielni. W drugim rzucie zadysponowane dwa zastępy OSP Sadowne i OSP Sokółka. Na miejsce pożaru przyjechał miejscowy leśniczy z Nadleśnictwa Łochów. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu czterech prądów wody w natarciu na front pożaru, co doprowadziło do lokalizacji, a następnie poprzez przelewanie ściółki leśnej do ugaszenia pożaru. Na tym działania zastępów zakończono.

02.08.2020 Pogorzelec, gm. Łochów– wypadek.

Do SKKP w Węgrowie wpłynęła formatka o treści: „MĘŻCZYZNA WYWRÓCIŁ SIĘ NA QUADZIE PRZYTOMNY, KRWAWINIE MA WYCIEKÓW I DYMIENIA”. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępu JRG Posterunek w Ostrówku kierujący działaniami ratowniczymi strażak poinformował, że na miejscu jest już karetka ZRM i policja. ZRM na miejscu zajmuje się poszkodowany. Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu, miejsca zdarzenia oraz wyznaczeniu i zabezpieczeniu lądowiska dla LPR Ratownik 19. Decyzją lekarza poszkodowany został przetransportowany do szpitala karetką pogotowia. Po zabezpieczeniu startu LPR, zastępy zakończyły działania, na miejscu pozostał patrol policji celem prowadzenia czynności dochodzeniowo-śledczych.

KP PSP Węgrów.