Wakacje, wakacje…

Pomimo wciąż panującej pandemii koronawirusa, Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem, choć w niewielkiej części, stara się normalnie funkcjonować.  

Od początku wakacji wznowiliśmy zajęcia dla najmłodszych mieszkańców gminy. Dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach plastycznych, sportowych oraz grach i zabawach. Pomimo tego, że grupy są małe, udało nam się zrealizować wiele ciekawych zajęć.

Na zajęciach plastycznych malowaliśmy wieloma technikami na różnych materiałach, przygotowywaliśmy projekty z różnych mas plastycznych (masa solna, masa piaskowa, glina samoutwardzalna), poznaliśmy technikę składania papieru – origami. Prócz tego dzieci mogły zbudować własne eko-roboty oraz wykonać  dekoracje na okna (witraż, wiszące ptaszki).

Zajęcia sportowe to czas, gdy najmłodsi mogli spożytkować swoją energię na zabawy z piłką, biegi oraz różne ćwiczenia gimnastyczne. Największym zainteresowaniem cieszyło się jednak rozgrywanie meczy piłki nożnej.

W czasie zajęć gier i zabaw staraliśmy się przybliżyć dzieciakom gry z dzieciństwa ich rodziców. Urządziliśmy podchody, ganialiśmy się w berka. Najmłodsi mogli też zaznać dreszczyku emocji podczas zabawy w poszukiwaczy skarbów.

W następnym miesiącu wakacji również przygotowaliśmy wiele ciekawych zajęć dla naszych pociech.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: GOK Sadowne