Zdarzenia drogowe 01 – 06.09.2020

W ostatnich dniach na terenie powiatu węgrowskiego doszło do zdarzeń drogowych. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze, a także używanie elementów odblaskowych przez pieszych czy rowerzystów.

01 września w m. Węgrów na ul. Gdańskiej kierująca pojazdem marki Suzuki nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu marki Toyota wraz z przyczepką, w wyniku czego najechała na tył przyczepki. Nikt nie doznał obrażeń.

W tym samym dniu w m. Zawady mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Opel na prostym odcinku drogi, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Fiat, w wyniku czego uderzył w jego tył, który następnie uderzył w zaparkowaną na prawym poboczu przyczepkę. Kierująca Fiatem została przewieziona do szpitala. Postępowanie prowadzi KPP w Węgrowie.

02 września w m. Budziska mieszkanka pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki BMW, podjęła manewr wyprzedzania pojazdu Opel w czasie, gdy kierujący nim rozpoczął właściwie sygnalizowany zamiar skrętu w lewo, co doprowadziło do zderzenia się pojazdów. Nikt nie doznał obrażeń.

04 września w m. Węgrów na skrzyżowaniu ul. Powstańców z ul. Słowackiego doszło do potrącenia rowerzystki, która przejeżdżała przez przejście dla pieszych. W wyniku zdarzenia kobieta doznała obrażeń ciała. Okoliczności zdarzenia wyjaśni postępowanie prowadzone przez KPP w Węgrowie.

05 września w m. Węgrów na ul. T. Kościuszki mieszkaniec pow. sokołowskiego, kierując pojazdem marki Seat, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Toyota, w wyniku czego najechał na jego tył. Nikt nie doznał obrażeń.

Tego samego dnia w Węgrowie na skrzyżowaniu ul. Słowackiego z ul. Mickiewicza doszło do potrącenia 79- letniej kobiety przechodzącej przez przejście dla pieszych. W wyniku doznanych obrażeń piesza trafiła do szpitala. Okoliczności zdarzenia wyjaśni postępowanie prowadzone przez KPP w Węgrowie.

06 września w m. Zając mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki VW, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na prawe pobocze i uderzył w przepust wodny uszkadzając pojazd. Kierujący doznał obrażeń.

W tym samym dniu w m. Topór doszło do potrącenia dziecka jeżdżącego na hulajnodze. 7–letnia dziewczynka w wyniku doznanych obrażeń została przewieziona do szpitala. Okoliczności zdarzenia wyjaśni postępowanie prowadzone przez KPP w Węgrowie.

Policjanci apelują o ostrożność i zwiększoną uwagę na drogach. Z uwagi na fakt, iż coraz wcześniej robi się ciemno apelujemy do pieszych i rowerzystów o używanie elementów odblaskowych.

mł. asp. Monika Księżopolska